Kompania Elektroniczna - kompetentny producent EMS

| Automaticon 2017 Artykuły

Kompania Elektroniczna to wiarygodny i kompetentny partner biznesowy z branży EMS. Firma oferuje usługi montażu kontraktowego, produkcję obwodów drukowanych oraz usługi projektowania urządzeń po szeroką ofertę magazynową podzespołów. Naszym klientom proponujemy kompleksową ofertę, z jednym podmiotem odpowiedzialnym za całość usługi, bez konieczności martwienia się o szczegóły, o dogranie terminów i dobre rozplanowanie wszystkich zadań w czasie. Nasze biuro R&D daje klientom pewność, że zlecenie trafi w dobre ręce, począwszy od fazy projektu, na teście ECU kończąc. Obsługujemy zarówno szeroko pojęty segment rynku elektronicznego, jak i szereg branż nie elektronicznych takich jak meblarska, medyczna, oświetleniowa, AGD, reklamowa, itp. Sprowadzamy elementy elektroniczne bezpośrednio od producentów, realizując tzw. importy celowe pod projekt.

Kompania Elektroniczna - kompetentny producent EMS

Firma jest aktywna na rynku w tzw. segmencie zamówień średnich i większych. Nie zaniedbuje jednak wykonań prototypowych, jednostkowych i małoseryjnych.

Nasze usługi sprzedajemy jako całość, dostarczając montaż, płytki oraz podzespoły (łącznie z prowadzeniem magazynu klienta). Dysponujemy własnym magazynem elementów, współpracujemy z kilkoma dystrybutorami krajowymi i zagranicznymi, część potrzebnych elementów kupujemy bezpośrednio od producentów, dzięki czemu jesteśmy partnerem zdolnym do przejęcia całości zagadnień "od pomysłu do przemysłu".

Duże doświadczenie w branży rynku elektronicznego oraz konsekwentne, efektywne i twórcze działanie w kierunku rozwoju firmy czynią Kompanię Elektroniczną wiarygodnym i stabilnym partnerem. Ciągle udoskonalany system zarządzania jakością i organizacją pracy oraz stale zwiększająca się liczba zadowolonych klientów jest najlepszym potwierdzeniem skuteczności naszej firmy.

Dzięki nieustannemu dążeniu do sprostania coraz wyższym wymaganiom jakościowym i technologicznym stawianym przez odbiorców usług EMS mamy znaczącą pozycję na rynku elektronicznym w Polsce i w Europie.

Możliwości produkcyjne

Kompania Elektroniczna oferuje obwody drukowane do wszelkich zastosowań, również o podwyższonym stopniu upakowania, także na laminatach z rdzeniem metalowym przeznaczone do oświetlenia LED. Proponujemy klientom płytki wysokiej jakości, wszechstronnie sprawdzone i w konkurencyjnych cenach. W ramach produkcji zapewniamy: projektowanie obwodów drukowanych, przygotowanie dokumentacji produkcyjnej, optymalizację projektu i końcowy test elektryczny.

Proces montażu podzespołów odbywa się w nowoczesnej hali produkcyjnej o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze minimalizującej koszty wytwarzania wyrobów. Dzięki wydajnym i precyzyjnym automatom do układania elementów SMT jesteśmy w stanie zmontować dużą liczbę płytek elektronicznych w krótkim terminie.

Nasze miesięczne zdolności produkcyjne: 8 mln elementów SMT i 3 mln punktów THT. Nasze urządzenia są w stanie montować podzespoły pasywne o minimalnym rozmiarze 0201 oraz w obudowach uBGA, BGA, FinePitch 12 mil, QFP, TQFP, PLCC, MiniMelf.

Przy produkcji wykorzystujemy szablony laserowe a zmontowane pakiety kontrolujemy za pomocą automatycznej inspekcji optycznej, testów elektrycznych ICT i FCT. Dodatkowo w celu zapewnienia wysokiej jakości produkowanych wyrobów zapewniamy kontrole międzyoperacyjne, ochronę ESD według norm PN-EN 61000340-5-1 i 5-2:2002.

Projektowanie urządzeń elektronicznych

Poza wykonywaniem płytek drukowanych i montażem elementów elektronicznych Kompania Elektroniczna oferuje usługi projektowania urządzeń elektronicznych. Korzystamy z najnowszych technologii i doświadczonych projektantów, którzy są na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki czemu nasze opracowania spełniają wszystkie wymagania. Projektując urządzenia elektroniczne, skupiamy się nie tylko na wysokiej jakości, ale również na jak najniższych kosztach produkcji.

Zakres naszych usług obejmuje: opracowanie schematu elektrycznego układu, zaprojektowanie obwodu drukowanego, wykonanie oprogramowania firmware MCU, pomiary konstrukcyjne parametrów elektronicznych, zaprojektowanie i wykonanie testerów funkcjonalnych i walidację prowadzonych projektów.

Przy projektowaniu wyrobów wykorzystujemy oprogramowanie CAD: Altium Designer, Eagle. Projekty wykonywane są z zachowaniem wymagań norm: PN-EN 60335-1, PN-EN 61000, PN-EN 55014; dyrektyw: RoHS2, WEEE II, ErP oraz z zachowaniem zgodności z certyfikatami: IEC, GS, CB, CE(LVD), CE(EMC), EMF, CE, EMC, PAHs, PCT.

Kompania Elektroniczna Sp. z o.o.
www.komele.eu