Contrans TI zaprasza na targi Automaticon

| Automaticon 2018

Contrans TI zaprasza do odwiedzenia stoiska firmy na targach Automaticon, gdzie prezentowane będą m.in. złącza do systemów oświetlenia ledowego firmy Adels Contact. System połączeniowy AC164 tego producenta otrzymał I nagrodę podczas styczniowych targów Światło i Elektrotechnika.

Contrans TI zaprasza na targi Automaticon

AC164 - nowy system złączy do instalacji oświetleniowych

Złącza systemowe AC164 to kompaktowy odpowiednik elementów typoszeregu AC166. Mają podobną budowę i obszar zastosowań, ale dwukrotnie mniejsze wymiary. Dzięki temu doskonale nadają się do szybkiej budowy tymczasowych i stałych instalacji elektrycznych i LED-owych aplikacji oświetleniowych, gdzie zwarta budowa ma niebagatelne znaczenie. Złącza spełniają wymagania normy EN 61535. Paleta konektorów i gotowych przewodów umożliwia elastyczne projektowanie i szybki montaż instalacji z wykorzystaniem AC164.

Dzięki modułowej konstrukcji, dużej gamie dostępnych wtyczek i gniazd do montażu na kablu oraz gotowych, zakończonych wtyczkami lub gniazdami przewodów, czas potrzebny na rozplanowanie, przygotowanie i obróbkę końcówek przewodów jest znacznie krótszy. Zmniejsza się też znacząco ryzyko pomyłki oraz łatwiej jest zadbać o jakość montażu. Korzystanie z rozwiązań dostępnych w ramach systemu ogranicza też czas potrzebny na testowanie i uruchomienie instalacji.

Złącza w wersji do montażu na panelu mają wymiary zbliżone do popularnych złączek skręcanych lub zaciskanych. Znajdują one zastosowanie w zasilaczach i źródłach światła o kompaktowych rozmiarach. Są dostępne w wersji od 2- do 5-biegunowej, w różnych wariantach kolorystycznych, w tym w specjalnym wykonaniu do urządzeń sterowanych za pomocą magistrali DALI. Ich nominalny prąd pracy sięga 16 A, a napięcie 250 V.

Rodzina złączy SMDflat

SMDflat 345 to najbardziej kompaktowe złącze do listew LED dostępne na rynku. Całkowita wysokość tych komponentów wynosi tylko 3,45 mm i jest to wartość niemal o 1 mm mniejsza niż w podobnych produktach. Sprężysty styk pozwala na montaż przewodu o przekroju 0,2-0,75 mm², a wytrzymałość prądowa połączenia sięga 9 A.

Złącze SMDflat 345 dostępne jest w wersji 1-torowej i 2-torowej. Standardowy raster wyprowadzeń wynosi 4 mm. Złącze 2-torowe pracuje z napięciem znamionowym do 250 V, normowanym wg EN 60598-1. Dla złącza 1-torowego jest to 600 V.

Uzupełnieniem tej rodziny jest łącznik SMDflat 345 KU, który dostępny jest w wersji 1-torowej oraz 2-torowej w rastrze 4 mm oraz złącze SMDflat 545. To większy model, z rozstawem wyprowadzeń 6 mm, pozwalający na montaż przewodu do 2,5 mm² i o obciążalności do 16 A. Złącze to występuje w wersji 1-, 2- i 3-torowej oraz jako 2-torowy łącznik, którego zaciski są połączone mostkiem. Łącznik SMDflat 345 KU otrzymał wyróżnienie targów Światło i Elektrotechnika w tym roku.

Contrans TI
www.contrans.pl

Zobacz również