Contrans TI zaprasza na targi Automaticon

| Automaticon 2018 Artykuły

Contrans TI zaprasza do odwiedzenia stoiska firmy na targach Automaticon, gdzie prezentowane będą m.in. złącza do systemów oświetlenia ledowego firmy Adels Contact. System połączeniowy AC164 tego producenta otrzymał I nagrodę podczas styczniowych targów Światło i Elektrotechnika.

Contrans TI zaprasza na targi Automaticon

AC164 - nowy system złączy do instalacji oświetleniowych

Złącza systemowe AC164 to kompaktowy odpowiednik elementów typoszeregu AC166. Mają podobną budowę i obszar zastosowań, ale dwukrotnie mniejsze wymiary. Dzięki temu doskonale nadają się do szybkiej budowy tymczasowych i stałych instalacji elektrycznych i LED-owych aplikacji oświetleniowych, gdzie zwarta budowa ma niebagatelne znaczenie. Złącza spełniają wymagania normy EN 61535. Paleta konektorów i gotowych przewodów umożliwia elastyczne projektowanie i szybki montaż instalacji z wykorzystaniem AC164.

Dzięki modułowej konstrukcji, dużej gamie dostępnych wtyczek i gniazd do montażu na kablu oraz gotowych, zakończonych wtyczkami lub gniazdami przewodów, czas potrzebny na rozplanowanie, przygotowanie i obróbkę końcówek przewodów jest znacznie krótszy. Zmniejsza się też znacząco ryzyko pomyłki oraz łatwiej jest zadbać o jakość montażu. Korzystanie z rozwiązań dostępnych w ramach systemu ogranicza też czas potrzebny na testowanie i uruchomienie instalacji.

Złącza w wersji do montażu na panelu mają wymiary zbliżone do popularnych złączek skręcanych lub zaciskanych. Znajdują one zastosowanie w zasilaczach i źródłach światła o kompaktowych rozmiarach. Są dostępne w wersji od 2- do 5-biegunowej, w różnych wariantach kolorystycznych, w tym w specjalnym wykonaniu do urządzeń sterowanych za pomocą magistrali DALI. Ich nominalny prąd pracy sięga 16 A, a napięcie 250 V.

Rodzina złączy SMDflat

SMDflat 345 to najbardziej kompaktowe złącze do listew LED dostępne na rynku. Całkowita wysokość tych komponentów wynosi tylko 3,45 mm i jest to wartość niemal o 1 mm mniejsza niż w podobnych produktach. Sprężysty styk pozwala na montaż przewodu o przekroju 0,2-0,75 mm², a wytrzymałość prądowa połączenia sięga 9 A.

Złącze SMDflat 345 dostępne jest w wersji 1-torowej i 2-torowej. Standardowy raster wyprowadzeń wynosi 4 mm. Złącze 2-torowe pracuje z napięciem znamionowym do 250 V, normowanym wg EN 60598-1. Dla złącza 1-torowego jest to 600 V.

Uzupełnieniem tej rodziny jest łącznik SMDflat 345 KU, który dostępny jest w wersji 1-torowej oraz 2-torowej w rastrze 4 mm oraz złącze SMDflat 545. To większy model, z rozstawem wyprowadzeń 6 mm, pozwalający na montaż przewodu do 2,5 mm² i o obciążalności do 16 A. Złącze to występuje w wersji 1-, 2- i 3-torowej oraz jako 2-torowy łącznik, którego zaciski są połączone mostkiem. Łącznik SMDflat 345 KU otrzymał wyróżnienie targów Światło i Elektrotechnika w tym roku.

Contrans TI
www.contrans.pl

Zobacz również