Contrans TI - nowości w ofercie

| Energetab 2015 Artykuły

Contrans TI zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr 80 w hali A na targach Energetab, gdzie będzie można zobaczyć m.in. PowerCube - inne wcielenie listwy zasilającej i maszyny do nawijania transformatorów.

Contrans TI - nowości w ofercie

O doprowadzeniu zasilania inaczej

Plątanina kabli pod biurkiem to codzienna rzeczywistość. Ustawicznie przyrasta a listwa zasilająca nie jest piękna i nie przystaje do czasów, w których estetyka idzie w zawody z funkcjonalnością. Zauważyli to projektanci holenderskiej firmy Allocacoc i postawili sobie zadanie wymyślenia na nowo listwy zasilającej. Kiedy już to zrobili, zajęli się dodawaniem nowych funkcji.

Podstawowy produkt firmy Allocacoc z serii Power Cube nazywa się Power Cube Standard i jest swego rodzaju rozgałęźnikiem o nietypowym, sześciennym kształcie. Pięć ścianek kostki zajmują gniazda, na szóstej ściance znajduje się wtyczka. Model Power Cube Extended, w którym wtyczkę zastępuje stały przewód, to funkcjonalny odpowiednik listwy zasilającej.

Wyposażony jest w uchwyt dokujący, mocowany za pomocą wkrętów lub samoprzylepnie. Z kolei modele Power Cube ReWirable można dowolnie konfigurować. Wtyczkę zastępuje tu standardowe (takie, jak w komputerach PC) gniazdo z bezpiecznikiem. Można do niego podłączyć przewód lub jeden z kilku adapterów do różnych standardów gniazd elektrycznych, co czyni z Power Cube ReWirable uniwersalny adapter podróżny.

PowerCube Remote to model wyposażony we włącznik ze zdalnym sterowaniem o obciążalności 16 A. Bezprzewodowy sterownik PowerRemote korzysta z energii kinetycznej i nie potrzebuje baterii. Może sterować wieloma kostkami PowerCube jednocześnie. I odwrotnie - wiele sterowników PowerRemote może być przypisanych do jednego włącznika. Firma pracuje nad kolejnymi innowacjami. W przygotowaniu jest głośnik z interfejsem Bluetooth i monitor zużycia energii.

Wszystkie podstawowe modele PowerCube dostępne są w wersji z wbudowaną 2-wyjściową ładowarką USB o wydajności 2 A.

Maszyny do nawijania i prasy

Zapraszamy do zapoznania się z maszynami ukraińskiej firmy Eltech. Firma TzDV Eltech zajmuje się produkcją automatycznych maszyn do nawijania uzwojeń oraz pras elektrycznych.

Programowalna nawijarka liniowa SUN-1.8M służy do nawijania otwartych uzwojeń cewek i transformatorów. Wyposażona jest w hamulec elektromagnetyczny i niezależny napęd mechanizmu prowadnika. Może być sterowana ręcznie lub jednym z 999 zapisanych w pamięci programów. Pracę ułatwia interfejs użytkownika z klawiaturą i wyświetlaczem oraz port RS-232, a dołączone oprogramowanie PC wspomaga projektowanie programów i diagnostykę urządzenia.

Prasa elektryczna PK-1.8M to kompaktowa stołowa prasa służąca do zaciskania złączy, nitowania oraz gięcia i tłoczenia detali z taśmy. Maszyna zasilana jest wyłącznie elektrycznie, prądem jednofazowym, i dysponuje naciskiem 15(30) kN. Skok roboczy wynosi 30 mm, a wydajność do 12 tys. operacji na godzinę. Konstrukcja umożliwia szybką wymianę tłoczników.

Więcej informacji o maszynach z oferty Eltech znajdą Państwo w serwisie www.eltech.com.ua.

Contrans TI Sp. z o.o.
www.contrans.com.pl