Essemtec Poland zaprezentuje na targach Automaticon automat SMD Paraquda

| Automaticon 2013

Podczas tegorocznych targów Automaticon, które odbędą się w Warszawie w dniach 19-22 marca, firma Essemtec zaprezentuje na swoim stoisku odwiedzającym automat montażowy Paraquda - pierwszy dostępny system montażu elementów elektronicznych z oprogramowaniem ePlace oraz półautomatyczną sitodrukarkę Fino.

Essemtec Poland zaprezentuje na targach Automaticon automat SMD Paraquda

Automaticon to najważniejsze w Polsce targi z dziedziny automatyki, sterowania, pomiarów oraz robotyki. Misją imprezy jest promowanie nowych technologii i rozwiązań dla przemysłu. Duża frekwencja odwiedzających z różnych sektorów powoduje, że jest to znakomita okazja do zaprezentowania na żywo technologii i rozwiązań, których nie da się przesłać pocztą do testów lub obejrzeć w wystarczającym stopniu w Internecie.

Dlatego po raz pierwszy na tych targach, firma Essemtec zaprezentuje jeden z najnowocześniejszych systemów pick&place, automat Paraquda. Dodatkowo na stoisku firmy można będzie również zobaczyć półautomatyczną sitodrukarkę Fino.

Nowość warta zainteresowania

Automat Paraquda jest zaawansowaną elastyczną i szybką maszyną SMD o bardzo dużej liczbie inteligentnych podajników (do 240). Szybkie programowanie oraz przezbrajanie maszyny jest możliwe bez konieczności jej zatrzymywania w połączeniu z szerokim zakresem obsługiwanych komponentów (od 01005 do 80×70 mm, włączając w to BGA, CSP oraz Flip chips) sprawia, że automat idealnie nadaje się do każdego typu produkcji.

Głowica układająca wyposażona jest w cztery niezależnie kontrolowane i napędzane ssawki. Wszystkie komponenty układane są szybko i powtarzalnie dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Automat Paraquda wyposażony jest w stworzone przez firmę Essemtec, intuicyjne, w pełni graficzne oprogramowanie sterujące ePlace.

Dodatkowo nowo zaprojektowane i szybkie podajniki 8 mm, 12 mm oraz 12-16 mm umożliwiają jednoczesne pobieranie przez głowicę 4 elementów. Możliwość ta w połączeniu z szybkim czasem indeksowania podajników (około 60 ms) podnosi wydajność automatu o 25%. Podajniki mogą być również opcjonalnie wyposażone w nóż obcinający resztki taśmy.

Firma Essemtec wprowadziła również opcjonalną możliwość dozowania pasty i kleju na automacie Paraquda. Ta nowa funkcjonalność pozwala rozszerzyć zakres zastosowań maszyny - oprócz układania do 15 000 elementów na godzinę, Paraquda może również nanosić do 20 000 punktów pasty lub kleju na godzinę.

Nowa opcja sprawiła, że Paraquda stała się pełnoprawnym urządzeniem dozującym, z funkcjami takimi jak automatyczny pomiar odległości igła - PCB czy też stacją czyszczenia igieł. Na targach Automaticon firma Essemtec zaprezentuje również na żywo półautomatyczną sitodrukarkę Fino, dedykowaną do małej i średniej skali produkcji.

Urządzenie wyposażone jest w inteligentny system sterowania, z dotykowym ekranem oraz dwie kamery wizyjne służące do łatwego pozycjonowania płytki. Fino obsługuje wszystkie rodzaje ram mocujących szablony do rozmiaru 23×23" (584×584 mm). Szybkie przezbrajanie w połączeniu z małymi gabarytami i dużym obszarem roboczym, 17,7×19,7" (450×500 mm), sprawiają że sitodrukarka FINO jest idealnym narzędziem dla wszystkich producentów elektroniki.

W celu uzyskania pełniejszej informacji o urządzeniach firmy Essemtec zapraszamy na nasze stoisko targowe numer B-28 w hali 1. Na miejscu dostępna będzie indywidualna prezentacja możliwości naszych urządzeń.

Essemtec Poland
www.essemtec.com

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie