Wentylatory Maxair - wysoka wydajność przy niskim poziomie hałasu

| Technika

Marka wentylatorów Maxair kojarzy się klientom jako synonim dobrych jakościowo, ale równocześnie niedrogich wentylatorów osiowych zasilanych prądem przemiennym. Wentylatory te są chętnie stosowane w urządzeniach, gdzie potrzeba wydajnej wentylacji urządzeń przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu.

Wentylatory Maxair - wysoka wydajność przy niskim poziomie hałasu

Producent Maxairów przywiązuje wielką wagę do jakości swoich produktów. Wszystkie wentylatory spełniają wymagania dyrektywy RoHS, a fabryka posiada wdrożony system zarządzania jakością EN ISO 9001:2008. Każdy kierowany do sprzedaży wyrób jest automatycznie testowany - producent dysponuje profesjonalnymi stanowiskami testowymi i pomiarowymi, gwarantującymi, że wentylatory dostępne w handlu nie tylko w 100% spełniały specyfikację techniczną, ale też były konkurencyjne cenowo na naszym rynku.

Wentylatory Maxair są szeroko stosowane są m.in. w szafach telekomunikacyjnych, obudowach przemysłowych, spawarkach, zgrzewarkach i innych aplikacjach przemysłowych, co dowodzi, że zapewnienia producenta mają pokrycie w faktach. Poza typowo katalogowymi wyrobami Maxair oferuje wersje specjalne, o obniżonej masie, odporne na korozję środowiskową, o podwyższonej żywotności w wysokich lub niskich temperaturach, o odwróconym kierunku wirowania i podobne.

Oferta firmy

Dostępne wentylatory mają obudowy o kształcie prostokątnym lub cylindrycznym o wymiarach od 80×80 mm średnicy i grubości od 25 mm. Największe jednostki mają 254 mm średnicy przy 89 mm grubości. Warto zauważyć, że przy dość dużych wydajnościach, wentylatory Maxair charakteryzują się stosunkowo cichą praca - poziom hałasu waha się pomiędzy 20 dBa dla małych wykonań po 50 dBa dla największych wentylatorów.

Te znakomite rezultaty to wynik dokładnej obróbki mechanicznej łopat wirnika i wyważenia całej konstrukcji ruchomej co pozwala na uniknięcie drgań. Wydajność wentylatorów jest powiązana z ich wymiarami i pośrednio z mocą silnika i po szczegółowe dane trzeba sięgać do kart katalogowych, niemniej z uwagi na specyfikę zasilania napięciem przemiennym i wykorzystanie w takich konstrukcjach indukcyjnego silnika klatkowego ze zwartą fazą rozruchową, obroty wentylatora są mniej więcej stałe, powiązane z częstotliwością napięcia zasilającego i na poziomie 1500...3000 obr./min. w zależności od modelu.

Niemniej warto zauważyć, że przy dość dużych wymiarach wentylatory Maxair charakteryzują się stosunkowo cichą pracą. Wersje na łożyskach kulkowych pracują w zakresie temperatur -30...+75°C, a wersje na łożyskach ślizgowych - 10...+70°C.

Micros sp. j. W. Kędra i J. Lic
www.micros.com.pl

Zobacz również