UBS 2, czyli lepsza propozycja na inteligentny dom

| Technika

Firma FIBARO wprowadza na rynek nowy produkt o nazwie UBS 2. Jest to rozwiązanie kierowane przede wszystkim do integratorów, instalatorów systemów inteligentnego domu. Głównym zadaniem UBS 2 jest ułatwianie zdalnego zarządzania przewodowymi instalacjami. W praktyce oznacza to, że użytkownik może np. sterować domowym alarmem, piecem lub odczytywać stan czujników wilgotności z poziomu telefonu. Co więcej, UBS 2 będzie w stanie ożywić starsze urządzenia elektroniczne - pozwoli na ich zdalne włączanie, wyłączanie oraz sterowanie.

UBS 2, czyli lepsza propozycja na inteligentny dom

Do niedawna każda inwestycja w rozwiązania dla inteligentnego domu wiązała się z wszechstronną inwestycją w cały system. Wsteczna kompatybilność i możliwość wpięcia w system dotychczasowych i posiadanych urządzeń przez inwestora nie była możliwa lub dostępna jedynie w ograniczonej formie. Z tego powodu wiele osób wstrzymywało się z inwestycją w tym obszarze lub nawet wykluczało ją, gdyż zmiany, jakie się z tym wiązały, były za bardzo istotne. Te ograniczenia w przypadku UBS 2 przestają być aktualne.

Pierwsza wersja UBS była rozwiązaniem przeznaczonym głównie dla instalatorów, którzy wykorzystywali ten produkt do specjalistycznych rozwiązań. Nowe rozwiązanie adresowane jest także do miłośników elektroniki oraz kolekcjonerów urządzeń retro. UBS 2 kierowany jest także do fanów nowych technologii i majsterkowiczów, którzy chcieliby ożywić swoje starsze urządzenia i przenieść je do świata IoT.

Urządzenie pozwala na zdalne sterowanie starszymi urządzeniami elektronicznymi - daje to możliwość ożywienia np. wiekowego, ale nadal funkcjonalnego amplitunera. Dzięki temu można przenieść ulubiony system audio do telefonu i w ten sposób nim zarządzać.

Fibaro Group S.A. to polska innowacyjna firma, działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. Produkowany przez firmę system FIBARO, w ciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, w przeszło stu krajach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. Firma zatrudnia niemal 400 pracowników. Więcej informacji o firmie i produktach znaleźć można na stronie www.fibaro.com.

UBS 2

UBS 2 jest w stanie sterować urządzeniami za pomocą dwóch wyjść przekaźnikowych oraz odczytywać stany czujników z wyjściem cyfrowym i rozwiązań analogowych z wyjściem napięciowym 0-10 V. Urządzenie jest kompaktowe i w odróżnieniu od poprzednika UBS ma obudowę.

Co więcej, umożliwia pomiar temperatury z 6 zewnętrznych czujników oraz jest zabezpieczone przed skutkami niewłaściwej instalacji i przeciążeniem podczas pracy. Premiera na rynku UBS 2 przewidziana jest na trzeci kwartał 2018, a została zapowiedziana w kwietniu podczas poznańskich targów Securex.

Fibaro Group S.A.
www.fibaro.com

Zobacz również