Hybrydowe kondensatory elektrolityczne ZSU

| Technika

Firma Panasonic wprowadza na rynek nową serię polimerowych kondensatorów elektrolitycznych hybrydowych typu ZSU. Elementy te wyróżniają się większą pojemnością o 80% w porównaniu z serią ZS, przy zachowaniu tych samych wymiarów i innych parametrów elektrycznych.

Hybrydowe kondensatory elektrolityczne ZSU

Kondensatory te przeznaczone są do pracy w aplikacjach motoryzacyjnych, a więc tam, gdzie liczą się niezawodność, wydajność i znakomite parametry.

Dla elementu o wymiarze 10×12,5 mm i napięciu 25 VDC dostępna pojemność wynosi aż 680μF, a dla 10×16,5 mm jest to aż 1000 μF (patrz tabela). Co więcej, hybrydowe elementu ZSU mają żywotność 4000 godzin w temperaturze 125°C i są zdolne do pracy przy dużym prądzie tętnień. Panasonic oferuje też wersje o średnicy 6 mm odporne na wibracje i wytrzymujące wstrząsy do 30 g.

Seria ZSU jest obecnie dostępna w wykonaniu 25~63 VDC i pojemnościach 120–1000 μF. Jest ciekawą opcją wszędzie tam, gdzie kryterium wyboru jest odporność na wysoką temperaturę i duża pojemność przy małym wymiarze, w tym instalacjach zasilanych napięciem 48 V, takich jak pompy oleju, EPS, e-sprężarki czy aplikacje ADAS. Najnowsza innowacja kondensatorów jest oczywiście zgodna z AEC-Q200. Poza motoryzacją kondensatory ZSU są też znakomitą propozycją do układów zasilania stacji bazowych, przemysłowych falowników silnikowych czy współczesnych urządzeń komunikacyjnych.


CODICO Poland
Robert.Staniszewski@codico.com
tel. 12 4171083 w. 23,
www.codico.com

Zobacz również