Producenci kondensatorów aluminiowych oczekują dobrego początku roku

| Gospodarka Komponenty

Jak informują źródła branżowe, tajwańscy producenci aluminiowych kondensatorów elektrolitycznych, w tym Apaq Technology, Lelon Electronics i Taiwan Chinsan Electronic, mogą liczyć na szczególnie dobry pierwszy kwartał 2022 r., pomimo ograniczonej podaży surowców. Przychody wszystkich trzech firm osiągnęły w grudniu 2021 r. nowe miesięczne maksima i mogą utrzymać podobną dynamikę wzrostu w pierwszym kwartale, ponieważ oczekuje się, że w pierwszej połowie roku podaż aluminiowych kondensatorów elektrolitycznych spadnie poniżej popytu.

Producenci kondensatorów aluminiowych oczekują dobrego początku roku

Źródła twierdzą, że wiodący na świecie dostawcy aluminiowych kondensatorów elektrolitycznych - Chemicon, Nichicon, Rubycon i Panasonic, wszyscy z siedzibą w Japonii - od drugiej połowy 2021 r. wydłużyli czas realizacji dostaw do klientów do ponad 20 tygodni. Ponieważ sytuacja jeszcze się nie poprawiła, wiele zamówień zostało przeniesionych do głównych dostawców działających na Tajwanie i w Chinach.

Producenci kondensatorów z Tajwanu i Chin nadal cieszą się dużym poziomem zamówień na aplikacje serwerowe, motoryzacyjne, wysokiej klasy karty graficzne i aplikacje energetyczne, ale popyt na rozwiązania w zakresie zasilania telewizorów i notebooków wykazuje oznaki osłabienia. Będą oni mieli okazję podnieść ceny, aby odzwierciedlić zwiększone koszty produkcji wynikające z rosnących cen energii w Chinach, cen aluminium oraz stale rosnących kosztów wysyłki i kosztów pracy.

źródło: DigiTimes

Zobacz również