Termin dostaw kondensatorów przekroczył 20 tygodni

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Czas realizacji dostaw aluminiowych kondensatorów przekracza już 20 tygodni, ponieważ zapotrzebowanie na podzespoły tego typu do zasilaczy, serwerów, chipów GPU, dla przemysłu motoryzacyjnego oraz sprzętu medycznego i urządzeń telekomunikacyjnych stale rośnie.

Termin dostaw kondensatorów przekroczył 20 tygodni

Zlokalizowani w Japonii, Chinach i na Tajwanie producenci odnotowali znaczący wzrost zamówień na kondensatory elektrolityczne i monolityczne. Firmy podkreślają, że ich zakłady produkcyjne są przygotowane do realizacji zamówień na trzeci kwartał tego roku. Pomimo miesięcznej przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa w Malezji, główni japońscy dostawcy prowadzący tam działalność produkcyjną są dobrze przygotowani do zminimalizowania możliwych skutków, o ile przerwa nie zostanie przedłużona o kolejny miesiąc.

Moce produkcyjne tajwańskiej firmy Lelon Electronics są w pełni wykorzystywane, a terminy realizacji zamówień sięgają do czwartego kwartału. Czas realizacji wydłużył się z dotychczasowych 2 do około 20-25 tygodni. Przychody firmy za pierwsze pięć miesięcy tego roku wyniosły 3,75 mld NT (134,26 mln dolarów), co oznacza wzrost o 26,85% w stosunku rocznym.

Tajwański producent Kaimei Electronics w okresie styczeń-maj odnotował przychody w wysokości 3,118 mld NT, co przekłada się na wzrost o 87,8%. W ujęciu sekwencyjnym przychody w maju wzrosły o 1,6%, a o 96,5% rok do roku. Źródła podają, że w związku z coraz bardziej ograniczoną podażą producenci kondensatorów niechętnie przyjmują zamówienia po cenie poniżej przeciętnej marży brutto.

 

źródło: Digitimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie