Wzrosną ceny kondensatorów tantalowych

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według źródeł branżowych, amerykańska firma Kemet podniesie ceny kondensatorów tantalowych (Ta), głównie modeli MnO2, o 20-40% w zależności od ich specyfikacji.  Kemet jest obecnie największym na świecie producentem kondensatorów polimerowych Ta. Natomiast firma AVX z siedzibą w USA jest liderem w dziedzinie kondensatorów MnO2 Ta. W odpowiedzi na globalne problemy z podażą, AVX i Vishay Intertechnology podniosły już ceny tych komponentów.

Wzrosną ceny kondensatorów tantalowych

Obecnie czas realizacji dostaw kondensatorów typu Ta przekracza 36 tygodni, a w przypadku modeli charakteryzujących się większymi rozmiarami - nawet 40 tygodni.

Yageo, które przejęło Kemet w 2020 roku, poinformowało niedawno swoich dystrybutorów w Chinach, że ceny kondensatorów typu Ta wzrosną w sposób odzwierciedlający rosnące koszty materiałów, robocizny i aprecjacji tajwańskiej waluty. Firma planuje w 2021 roku zwiększyć w azjatyckim zakładzie moce produkcyjne w zakresie kondensatorów polimerowych Ta. W tym czasie Kemet podejmie takie działanie w Meksyku dopiero w 2022 roku. Źródła podają, że moce produkcyjne Yageo dotyczące kondensatorów tantalowych wzrosną o 15% do 20%.

źródło: Digitimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie