eSIM - innowacja w świecie telefonii komórkowej

| Technika

Współcześni konsumenci bardzo cenią sobie wygodę. Nic więc dziwnego, że wszelkie nowinki technologiczne cieszą się niemałym zainteresowaniem wielu osób. Wśród najważniejszych cech przedmiotów codziennego użytku Polacy wymieniają wygodę, bezpieczeństwo, a także przyjazność środowisku. Wszystkie te cechy łączy eSIM. Co to jest i czym różni się od tradycyjnej karty?

eSIM - innowacja w świecie telefonii komórkowej

eSIM – co warto wiedzieć?

SIM (Subscriber Identity Module) to znana wszystkim mała karta elektroniczna. Wbudowany w niej mikrochip umożliwia logowanie się do sieci komórkowej oraz korzystanie z usług wybranego operatora telekomunikacyjnego. Karta może być użytkowana na wielu urządzeniach, takich jak smartfon, tablet czy router WiFi.

Jako że karta SIM pojawiła się w latach dziewięćdziesiątych i miała dość duży rozmiar, dziś znana jest nam pod nieco inną postacią, od mini SIM, przez micro SIM, po nano SIM.

Na tym nie poprzestano jednak modyfikacji karty. Kolejnym etapem ulepszania tej koncepcji okazał się projekt eSIM (Embedded SIM), czyli postać wirtualna zapisywana podczas skanowania kodu QR. Cyfrowa wersja karty SIM wbudowana jest w płytę główną urządzenia. Warto wspomnieć, że pierwszym operatorem wykorzystującym tę usługę był Orange, który w 2018 roku udostępnił ją użytkownikom iPhone’ów.

Czy warto korzystać z eSIM?

Podczas gdy standardową kartę SIM należy umieścić w telefonie, usługę eSIM wystarczy zakupić przez Internet i pobrać z reguły poprzez zeskanowanie kodu QR. Mimo że eSIM jest dość nowoczesną technologią, coraz więcej producentów telefonów decyduje się na zastosowanie tego rozwiązania w swoich urządzeniach. Dlaczego? eSIM niesie za sobą wiele istotnych dla użytkowników korzyści. Oto najważniejsze z nich:

  • bezpieczeństwo użytkowania,
  • oszczędność czasu związana z łatwą instalacją;
  • ekologiczna alternatywa tradycyjnej karty SIM;
  • wygodny sposób korzystania z telefonii komórkowej za granicą, dzięki możliwości zaktywizowania eSIM sieci danego kraju.

Wykorzystanie eSIM to innowacja w świecie telefonii komórkowej, która w wielu przypadkach znacznie usprawnia użytkowanie urządzeń mobilnych. Warto więc zainteresować się tą koncepcją, gdyż może bardzo korzystnie wpłynąć na codzienne użytkowanie telefonów komórkowych.

Jak nadążyć za postępem technologicznym?

Świat Internetu i nowych technologii nieustannie się rozwija. Mimo stale rosnącej świadomości na temat nowoczesnych rozwiązań współczesnym użytkownikom często trudno odnaleźć się w tak dynamicznie zmiennym środowisku. Nic więc dziwnego, że konsumenci poszukują odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania właśnie w sieci. Jak jednak znaleźć wiarygodne informacje? Wysokie pozycjonowanie strony internetowej świadczy o jej godnej zaufania zawartości, a także silnym zainteresowaniu innych odbiorców. Szukając informacji na temat nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak eSIM, warto więc wybrać witryny plasujące się na najwyższych pozycjach listy wyników wyszukiwania.

fot. materiały prasowe

źródło: Grupa iCEA

Zobacz również