Keysight InfiniiVision – jak wybrać właściwy oscyloskop?

| Technika

Niezależnie od tego, czy oczekujemy wysokiej integralności sygnału, przenośnego przyrządu pomiarowego, czy niedrogiego oscyloskopu, w ofercie Keysight można znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Dzięki szerokiej gamie oscyloskopów z pewnością wybierzesz urządzenie dla siebie, bez względu na to, jak skomplikowany rodzaj pomiarów wykonujesz.

Keysight InfiniiVision – jak wybrać właściwy oscyloskop?

Oscyloskopy czasu rzeczywistego

Od podstawowych pomiarów, po zaawansowaną analizę, wszystkie oscyloskopy cyfrowe InfiniiVision zbudowane są w oparciu o te same rozwiązania firmy Keysight. Oznacza to ten sam interfejs użytkownika i wysoką jakość pomiarów w całej rodzinie. Wystarczy określić odpowiednią przepustowość oraz funkcje oprogramowania, aby stworzyć niezawodny system pomiarowy.

Oscyloskopy Keysight zaprojektowane zostały tak, aby wykonywać rutynowe pomiary i szybciej rejestrować zakłócenia dzięki wiodącej w branży szybkości aktualizacji przebiegów. Kolejnym ich zastosowaniem są skomplikowane pomiary w laboratoriach. Cieszą się także sporym zainteresowaniem pośród profesjonalnych projektantów.

Zbudowane zostały w oparciu o opatentowaną technologię, aby zapewnić wychwytywanie rzadkich anomalii. Intuicyjny interfejs i wysokiej klasy oprogramowanie sprawiają, że automatyczne pomiary są na wyciągnięcie ręki.

Seria 1000X

Oscyloskopy InfiniiVision 1000X- -Series zostały opracowane, aby oferować wysoką jakość metrologiczną w połączeniu ze sprawdzoną w branży technologią, w niskich cenach. W modelach tych inżynierom udało się połączyć podstawową funkcjonalność z profesjonalnymi możliwościami, z podłączonym oprogramowaniem do zdalnego sterowania i rejestrowania danych. Przyrządy wyposażone są w integrację przyrządów "6 w 1", dostępne są w opcji o szerokości pasma 50, 70, 100 i 200 MHz i zapewniają szczegółowość sygnału z szybkością aktualizacji do 200 000 przebiegów na sekundę. Rodzina 1000 X-Series obejmuje modele przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców. Do kluczowych zalet należą:

 • zaawansowane narzędzia analityczne (testowanie z użyciem maski, FFT, użycie pamięci segmentowanej),
 • łączność przez LAN i USB,
 • sprzętowe dekodowanie interfejsów szeregowych,
 • wbudowane interfejsy oraz małe wymiary – łatwa integracja z rackowymi systemami zautomatyzowanego testowania.

Seria 2000X

Oscyloskopy InfiniiVision 2000 X-Series umożliwiają przeprowadzanie zaawansowanych analiz obejmujących złożoną matematykę przebiegów, wyższe częstotliwości aktualizacji i możliwości analizy sygnałów mieszanych. Są produkowane w opcjach o szerokości pasma od 70 MHz do 200 MHz i mogą symulować operacje na sygnale za pomocą standardowych i zaawansowanych funkcji matematycznych. Instrumenty pomiarowe z serii 2000 X izolują i analizują impulsy lub rzadkie zakłócenia dzięki segmentowanej pamięci. Oprogramowanie oscyloskopu PathWave BenchVue zapewnia zdalne sterowanie, rejestrowanie danych i automatyczne testowanie. InfiniiVision 2000 X-Series potrafią wyświetlać więcej sygnałów jednocześnie dzięki 8 kanałom cyfrowym w opcji analizy sygnałów mieszanych (MSO). Intuicyjna obsługa, jak również szeroka funkcjonalność powoduje, że urządzenia te znajdują zastosowanie zarówno wśród początkujących użytkowników, jak też w zastosowaniach profesjonalnych.

Seria 3000X

Keysight 3000 X-Series to nie tylko oscyloskop. Przyrząd łączy w jednym urządzeniu więcej funkcjonalności dzięki integracji "5 w 1", z możliwością rozbudowy. Obejmuje to oscyloskop, kanały cyfrowe, zintegrowany woltomierz cyfrowy, generator przebiegów arbitralnych z modulacją do 20 MHz i analizator protokołów. Umożliwia szybkie i łatwe dokonywanie wiarygodnych pomiarów z możliwością rozszerzenia funkcjonalności. Otrzymał również niektóre opcje z bardziej zaawansowanych modeli.

Szerokość pasma wynosi od 100 MHz do 1 GHz. Przyrząd zintegrowany jest z intuicyjnym 8,5-calowym pojemnościowym, dotykowym interfejsem użytkownika. Przy wiodącej w branży szybkości aktualizacji przebiegów wynoszącej 1 000 000 przebiegów na sekundę można rejestrować rzadko występujące usterki i anomalie, które są trudne do wychwycenia w przypadku urządzeń firm konkurencyjnych. Seria 3000X jest w stanie szybciej dekodować magistrale szeregowe, dzięki sprzętowym opcjom analizy szeregowej dla CAN, LIN, między innymi I²C, SPI, RS232 i FlexRay.

Urządzenie umożliwia połączenie oprogramowania oscyloskopu oraz analizę histogramów przebiegów i pomiarów z wyzwalaniem dotykowym. Pozwala to zwizualizować zaawansowane pomiary oraz narysować pole palcem na ekranie. Keysight 3000G zawiera również moduł dostępu do LAN i port VGA. Zastosowania serii obejmują testy i pomiary, analizy i prace badawcze (moc, wydajność, dane szeregowe, modulacja, harmoniczne).

Seria 4000X

Keysight InfiniiVision serii 4000X nowej generacji zostały zaprojektowane z myślą o wydajności, aby zapewnić szybkość aktualizacji przebiegów 20 razy szybciej niż jest u konkurencji. Są wyposażone w duży 12,1-calowy, pojemnościowy wyświetlacz dotykowy WVGA, z wyjątkowym wyzwalaniem dotykowym InfiniiScan Zone. Dzięki serii 4000 X można mieć pewność, że wyłapane zostaną nawet najrzadsze usterki. Na całość składa się wysokiej klasy oscyloskop, zintegrowane 16 kanałów cyfrowych w modelach MSO, zintegrowany 3-cyfrowy woltomierz, analizator protokołów szeregowych oraz wbudowany dwukanałowy generator funkcyjny/arbitralny WaveGen.

Zalety przyrządu:

 • oprogramowanie PathWave BenchVue służące do rejestrowania danych, zdalnego sterowania i automatycznego testowania,
 • pasmo 200 MHz, 350 MHz, 500 MHz, 1 GHz i 1,5 GHz,
 • szybkości aktualizacji obrazu 1 000 000 przebiegów/sekundę,
 • izolacja sygnału w kilka sekund dzięki wyzwalaniu dotykowemu strefy,
 • intuicyjny interfejs i uproszczona obsługa dzięki dużemu ekranowi dotykowemu 12,1 cala,
 • szybsze dekodowanie magistrali szeregowych (analiza sprzętowa).

Seria 6000X

Oscyloskopy cyfrowe InfiniiVision serii 6000 X to najbardziej zaawansowane urządzenia rodziny InfiniiVision. Umożliwiają dokładną analizę sygnałów za pomocą takich funkcji jak: histogramy, analiza jitteru i diagramy. Zaletą urządzeń z tej serii jest korzystanie z zaawansowanych funkcji w sposób prosty i intuicyjny. Duży, dotykowy interfejs użytkownika i sterowanie głosowe powodują, że nawet najbardziej złożone zadania stają się proste. Skomplikowane pomiary, poprzez użycie InfiniiVision serii 6000 X firmy Keysight, stają się dużo łatwiejsze do wykonania, w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Zalety produktu to m.in.:

 • oprogramowanie PathWave BenchVue do rejestrowania danych, zdalnego sterowania i automatycznego testowania,
 • pasmo od 1 GHz do 6 GHz,
 • łatwe izolowanie sygnałów dzięki wyzwalaniu dotykowemu strefy,
 • szybsze dekodowanie magistrali szeregowych (analiza sprzętowa),
 • zaawansowane funkcje matematyczne, opcjonalny podwójny arbitralny WaveGen,
 • mały poziom szumów podczas pomiarów 115 μVrms przy 1 mV/dz i 1 GHz,
 • zaawansowana analiza jitteru, histogram i diagramy.

Podsumowanie

Bez względu na to, czy potrzebujemy oscyloskopu do projektowania, debugowania sygnałów, czy testów zgodności, każdy oczekuje sprawdzonej technologii pomiarowej. Oscyloskopy Keysight pracują z największą szybkością aktualizacji przebiegów, z wiodącą w branży integralnością sygnału oraz wysoką efektywną liczbą bitów. Rejestrują rzeczywistą wydajność testowanego urządzenia. Łącząc te cechy z doskonałym oprogramowaniem do analizy, zgodności protokołów i dekodowania, otrzymamy pomiary, które będą wiarygodne i powtarzalne. W zależności od indywidualnych potrzeb, urządzenia Keysight Infinivision oferują wysokie prędkości pracy, dużą precyzję pomiarową oraz złożone funkcje analizy. Dodatkowo możliwości rozbudowy pomagają zaoszczędzić koszty już na początku inwestycji. Wszystko to powoduje, że urządzenia Keysight znajdują zastosowanie między innymi w laboratoriach pomiarowych, wśród profesjonalnych projektantów oraz na uczelniach wyższych, stanowiąc najlepsze rozwiązania, spośród dostępnych dla użytkowników.

 

Grzegorz Cuber, Technical Manager

Computer Controls Sp. z o.o.
tel. 33 485 94 90
www.ccontrols.pl