Ćwiczenia praktyczne "Krok po kroku do CE wg dyrektywy maszynowej" - Warszawa

| Szkolenie

Szkolenie to jest drugą częścią kompleksowego szkolenia pt. Dyrektywa maszynowa – efektywna ocena zgodności i ocena ryzyka maszyn. Termin i miejsce szkolenia: 26 - 27 października 2023, Warszawa.

Ćwiczenia praktyczne "Krok po kroku do CE wg dyrektywy maszynowej" - Warszawa

Czy przeczytałeś już „od deski do deski” dyrektywę maszynową? A może jesteś po lekturze przewodnika do dyrektywy? Twoja półka ugina się pod ciężarem poradników wymiennokartkowych za duże pieniądze? A może byłeś już na krótkich (1-2 dniowych) i „niby tanich” szkoleniach z dyrektywy maszynowej i nadal masz poczucie, że nie wiesz, jak w praktyce zastosować całą tę teorię?

Mamy nadzieję, że nie wpędziłeś się jeszcze w ten „kozi róg” i nie zmarnowałeś w powyższy sposób mnóstwa czasu i pieniędzy. Niestety regularnie słyszymy takie historie od uczestników, którzy przychodzą na nasze szkolenie z takimi właśnie doświadczeniami.

Dla kogo?

Szkolenie, które masz przed sobą, przygotowaliśmy z myślą o osobach i firmach, do których jest adresowana dyrektywa maszynowa. Jeżeli więc jesteś konstruktorem, elektrykiem, automatykiem, robotykiem, programistą, technologiem, redaktorem dokumentacji technicznej oraz instrukcji do maszyn lub wykonujesz inne zadania związane z tworzeniem nowych maszyn, ich odbiorem technicznym lub utrzymaniem oraz przebudową maszyn używanych, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.

Co zawiera i w czym pomoże?

Szkolenie to jest drugą częścią kompleksowego szkolenia pt. Dyrektywa maszynowa – efektywna ocena zgodności i ocena ryzyka maszyn, w którym zawarliśmy najbardziej podstawowe informacje z zakresu bezpieczeństwa maszyn i obowiązkowego oznaczenia CE.

Część 1: Dyrektywa maszynowa w szczegółach, czyli jak profesjonalnie zorganizować ocenę zgodności i ocenę ryzyka maszyn? (2 dni)

Część 2: Ćwiczenia praktyczne „Krok po kroku do CE wg dyrektywy maszynowej” (2 dni)

W trakcie tej drugiej części szkolenia otrzymasz od nas m.in. skoroszyt ze wzorami dokumentacji (w wersji papierowej i elektronicznej do edycji), na bazie których stworzysz kompletną dokumentację spełniającą wymagania dyrektywy maszynowej. Dzięki ćwiczeniom na podstawie konkretnej maszyny, metodą krok po kroku, razem z trenerem i grupą, przeanalizujesz całą dokumentację techniczną, wymaganą przez dyrektywę maszynową. Zdobędziesz w ten sposób praktyczne umiejętności korzystania z narzędzi, które otrzymasz, by samodzielnie zrealizować proces oceny zgodności maszyny z wymaganiami dyrektywy maszynowej.

Najwięcej czasu podczas ćwiczeń przeznaczymy wspólnie na praktyczną stronę przeprowadzania analizy i oceny ryzyka wg normy EN ISO 12100. Określimy środki ochronne (konstrukcyjne, techniczne oraz informacyjne) i sporządzimy dokumentację oceny i zmniejszenia ryzyka. Dowiesz się, czym różnią się kategorie bezpieczeństwa od poziomu PL/SIL. Przede wszystkim jednak przekonasz się, jak możesz nawet o 80% skrócić czas wykonania dokumentacji oceny ryzyka oraz całej dokumentacji technicznej wymaganej przez dyrektywę maszynową.

Przekonaj się sam, że wymagania dyrektywy maszynowej, to nie sama biurokracja (!), ale praktyczna inżynierska wiedza, dzięki zastosowaniu której zapewnisz:

  • bezpieczeństwo techniczne maszyny,
  • bezpieczeństwo prawne inżynierów (w tym TWOJE własne) i kadry kierowniczej,
  • bezpieczeństwo prawne Twojej firmy,
  • osiągnięcie bardzo skutecznej metody na obniżenie kosztów zabezpieczania maszyn.

Już dziś zarezerwuj sobie miejsce w jednym z najbliższych terminów szkolenia.

źródło: Cert Partner