Integracja systemów, integracja specjalistów

| Gospodarka Artykuły

Jesień przyniosła tradycyjne już ożywienie na rynku, a wraz z nim szereg konferencji, szkoleń i targów. Jedną z tego typu imprez, która okazała się być dla branży poniekąd unikatowa, była październikowa konferencja WonderWorld 2006. Organizatorom udało się bowiem połączyć sesje biznesowe z technicznymi, jak też spotkanie kadry zarządzającej i specjalistów odpowiedzialnych za produkcję. Polskie spotkanie WonderWorld 2006, które było częścią światowego cyklu konferencji poświęconych zarządzaniu produkcją i wydajnością, zgromadziło uczestników pełniących bardzo zróżnicowane funkcje w polskich przedsiębiorstwach. Było ono również dobrą okazją do dyskusji i wymiany poglądów na temat przyszłości oprogramowania przemysłowego i systemów produkcyjnych.

Integracja systemów, integracja specjalistów

Fot. 1. Organizatorzy konferencji nie mogli narzekać na brak zainteresowania (źródło: Astor)

Jesień przyniosła tradycyjne już ożywienie na rynku, a wraz z nim szereg konferencji, szkoleń i targów. Jedną z tego typu imprez, która okazała się być dla branży poniekąd unikatowa, była październikowa konferencja WonderWorld 2006. Organizatorom udało się bowiem połączyć sesje biznesowe z technicznymi, jak też spotkanie kadry zarządzającej i specjalistów odpowiedzialnych za produkcję.

Polskie spotkanie WonderWorld 2006, które było częścią światowego cyklu konferencji poświęconych zarządzaniu produkcją i wydajnością, zgromadziło uczestników pełniących bardzo zróżnicowane funkcje w polskich przedsiębiorstwach. Było ono również dobrą okazją do dyskusji i wymiany poglądów na temat przyszłości oprogramowania przemysłowego i systemów produkcyjnych.

Fot. 2. Konferencja prasowa dotycząca wirtualnych sieci wytwórczych - od prawej Pankaj Mody (Wonderware), Stefan Życzkowski (Astor), Wojciech Kmiecik (Astor) (źródło: Astor)

W jednym miejscu zgromadzono ponad 130 osób, w tym zarówno inżynierów odpowiedzialnych za wdrażanie systemów automatyki i sterowania, jak też kadrę zarządzającą wyższego szczebla firm polskich i koncernów międzynarodowych. Skutkiem tego mariażu wśród uczestników konferencji znalazł się zarówno personel zajmujący się na co dzień integracją i utrzymaniem systemów automatyki oraz informatyki w przedsiębiorstwach, jak też osoby odpowiedzialne za zarządzanie operacyjne i strategiczne. Kombinacja ta miała odzwierciedlenie w zainteresowaniu prelekcjami podczas sesji technicznej i biznesowej, które zgromadziły mniej więcej równą liczbę słuchaczy. Spotkanie takie dało również możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy poszczególnymi jego uczestnikami, co, jako wartość dodana do konferencji, było nie do przecenienia. Rzadko bowiem w jednym miejscu udaje się zgromadzić przedstawicieli różnych branż i stworzyć możliwość swobodnej wymiany poglądów. Z pewnością pomogła temu tradycyjna w przypadku firmy Astor gościnność – wieczorem pierwszego dnia konferencji miała miejsce uroczysta kolacja połączona z częścią rozrywkową. Konferencja była również okazją do zaprezentowania planów Wonderware w zakresie wprowadzania na rynek nowych wersji oprogramowania, omówienia nowych wersji dostępnych obecnie produktów, które firma wprowadzi w najbliższym czasie na rynek.

Zbigniew Piątek