Popyt na płytki podłożowe wzrośnie o 30%

W 2010 r. popyt na płytki podłożowe wzrośnie o 29,5%, w dużej mierze z powodu uzupełniania przez firmy zapasów znacznie zubożonych w roku ubiegłym, podała firma analityczna Gartner. Jeszcze w grudniu 2009 r. Gartner przewidywał na rok obecny odbicie w sektorze płytek o 23,4%.

Posłuchaj
00:00

Popyt na płytki wykonane w technologii 300mm ma w tym roku przekroczyć 30%, ze średnim miesięcznym wykorzystaniem 3,6 miliona płytek w ostatnim kwartale roku. W IV kw. 2009 r. popyt na płytki był o 7% wyższy w porównaniu do III kw.

Tempo wzrostu dostaw płytek jest nieco szybsze od tempa wzrostu samych urządzeń elektronicznych, co wskazuje na stopniowe uzupełnianie przez firmy stanów magazynowych. Rosnący popyt na półprzewodniki będzie powodował także wzrost popytu na płytki krzemowe w drugim i trzecim kwartale br. w tempie od 2 do 3%, poinformował Gartner.

Powiązane treści
Płytki drukowane do układów w.cz.
Korozja płytek drukowanych
Niemiecki rynek płytek drukowanych wzrósł o 9%
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Lantronix i TD SYNNEX poszerzają współpracę – zaawansowane rozwiązania IIoT i infrastruktury sieciowej dostępne w całej Europie
Produkcja elektroniki
DMASS podsumował 2024 rok
Komponenty
DigiKey i SparkFun współpracują w zakresie dostarczania zestawów robotycznych XRP
Pomiary
Nowa seria ultraszybkich digitalizerów GHz od Spectrum Instrumentation
Produkcja elektroniki
Produkcja półprzewodników według lokalizacji
Aktualności
Contrans współpracuje z EPT
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów