TI, Maxim ruszają z produkcją układów analogowych na płytkach 300mm

Texas Instruments uruchamia produkcję układów analogowych w fabryce Rfab w Texasie. Jest to pierwsza na świecie tego rodzaju fabryka układów analogowych operująca na płytkach w wymiarze 300mm. W ocenie analityków inwestycja ta może okazać się przerośnięta i zrealizowana niepotrzebnie na tak dużą skalę.

Posłuchaj
00:00

 

Z drugiej jednak strony, ogromna zdolność produkcyjna fabryki może się przyczynić do redukcji cen i marż na wydajnych rynkach analogowych, tym samym stanowiąc zagrożenie dla innych producentów, takich jak: Maxim, National Instruments, Analog Devices, Intersil czy ON Semi.

Na szczęście dla tych producentów, klienci zaopatrujący się w wydajne układy analogowe w większym stopniu niż na cenę zwracają uwagę na takie cechy półprzewodników jak właśnie wydajność i charakterystyka układów. W produkcję analogową na podłożach 300mm zaangażowany jest także Maxim.

Ostatnio firma zatwierdziła produkcję bazującą na płytkach 300mm przy użyciu technologii procesu BCD o wymiarze 180nm (S18), zlecając ją na zasadach kontraktowych tajwańskiemu Powerchipowi.

Powiązane treści
Sześć firm dominuje w produkcji krzemu na płytkach 300mm
Wysokie koszty fabryk spowalniają wzrost w branży półprzewodników
Maxim przejął SensorDynamics, austriackiego dostawcę MEMS
Rynek układów analogowych słabszy w IV kw.
Przegląd analogowych układów firmy Maxim
Texas Instruments stawia na biznes analogowy
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Nowa era monitorowania widma z wykorzystaniem sztucznej inteligencji
PCB
Studenci TU Delft rozwijają elektronikę egzoszkieletu do samodzielnego chodzenia
Zasilanie
Od samochodów elektrycznych do serwerowni AI - jak innowacje 800 V redefiniują architekturę centrów danych
Komponenty
GigaDevice dostarczy komponenty dla platform samochodowych firmy Tury
Projektowanie i badania
Łukasiewicz stawia na rozwój krajowej elektroniki. Nowe Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego otwarte w Warszawie
Pomiary
Rynek ADAS zmierza ku wartości 66 miliardów dolarów
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Maj 2026
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026

Rozwiązania dotykowe dla inteligentnych wyświetlaczy kokpitowych

Branża motoryzacyjna zmienia się w niespotykanym dotąd tempie, a nowoczesne pojazdy wymagają wyświetlaczy kokpitowych, które są nie tylko zachwycające wizualnie, ale także bezpieczne, niezawodne i intuicyjne w obsłudze. Rozszerzona generacja Microchip's M1 kontrolerów ekranów dotykowych maXTouch pozwala sprostać tym wyzwaniom.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów