Tajwańskie inwestycje w Chinach mogą przekroczyć 10 mld dol.

AU Optronics planuje wybudować w Chinach zakłady produkcji wyświetlaczy TFT-LCD 7.5 generacji, jednak wydawanie zezwolenia na inwestycję przez tajwańskie ministerstwo gospodarki może się przeciągnąć na nowy rok.

Posłuchaj
00:00

Z uwzględnieniem planów ekspansji AU Optronics inwestycje tajwańskich firm w Chinach w 2010 r. przekroczyłyby kwotę 10 mld dol. Z danych ministerstwa wynika, że tajwańskie inwestycje w Chinach w 2007 r. wyniosły 9,7 mld dol., w 2008 r. 9,8 mld dol. i w kryzysowym 2009 r. 6,1 mld dol.

Powiązane treści
Plexus stawia kolejną fabrykę w Chinach
Rosną inwestycje w fabrykach
Chińczycy planują inwestycje w rozwój przemysłu półprzewodnikowego
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Chiny opracowały 14-calowy monokryształ SiC. Wyścig o duże wafle przyspiesza
Projektowanie i badania
Kontekstowa wyszukiwarka komponentów pod projekt
Produkcja elektroniki
System STAR GATE do lutowania laserowego z pomiarem temperatury w czasie rzeczywistym
Mikrokontrolery i IoT
Kolejny kamień milowy w rywalizacji "mikrokontroler za dolara"
Projektowanie i badania
Farnell zaprezentował praktyczne innowacje w zakresie brzegowej AI
Produkcja elektroniki
Deficyt podaży pamięci DRAM utrzyma się do 2028 roku
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026
Magazyn
Luty 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów