Panasonic zwolni 17 tysięcy pracowników

Restrukturyzacja firmy i ujemne wyniki finansowe sprawiają, że Panasonic postanowił zmniejszyć zatrudnienie o 17 tysięcy miejsc pracy w ciągu dwóch lat. Już w roku ubiegłym Panasonic zwolnił 17,6 tysięcy osób, poinformował Dow Jones. Japońska firma przewiduje, że koszty jej restrukturyzacji w 2012 r. wyniosą 1,3 mld dol., oraz 612 mln dol. rok później.

Posłuchaj
00:00

Panasonic zapowiedział, że przeprowadzi konsolidację zakładów produkcyjnych w tych ich częściach, które się dublują, i przeniesie produkcję do firm zewnętrznych. Do Chin trafić ma produkcja akumulatorów litowo-jonowych, jak również telewizorów plazmowych (PDP) z zakładów firmy Amagasaki w Japonii.

MT

 

Powiązane treści
Panasonic zredukuje o połowę liczbę zatrudnionych przy produkcji chipów
Panasonic zainwestował w Teslę 30 mln dol.
Farnell otrzymuję nagrodę Demand Creation 2008 od firmy Panasonic
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Sprzęt dla półprzewodników bije rekordy – AI i nowe technologie napędzają globalny rynek do 138 mld USD!
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów