Tower sprzedał udziały w chińskiej fabryce półprzewodników

Tower Semiconductor, wyspecjalizowany kontraktowy dostawca półprzewodników o nazwie handlowej TowerJazz, sprzedał udziały w chińskim Hua Hong Semiconductor Ltd. (HHSL) za 32 mln dol.

Posłuchaj
00:00
HHSL jest spółką matką kontraktowego dostawcy układów Shanghai Hua Hong NEC (HHNEC), w którym Tower automatycznie nabył 10% udziałów przy okazji zakupu amerykańskiego producenta Jazz Semiconductor w maju 2008 r. W bilansie TowerJazz wartość udziałów w HHSL jest wyceniona na 17 mln dol.

MT

Powiązane treści
Poziom zapasów półprzewodników zmalał w III i IV kw.
Tower planuje budowę fabryki krzemu w Indiach
Tower oferuje 140 mln dol. za fabrykę Microna
Tower Semiconductor zmniejsza straty
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2026
Zasilanie
Estońska farma PV w Luuri będzie miała magazyn energii o pojemności ponad 40 MWh
Zasilanie
Stoen zainstalował w Warszawie ponad pół miliona nowych inteligentnych liczników
Mikrokontrolery i IoT
Mouser Electronics rozszerza ofertę IoT – globalna umowa dystrybucyjna z Telit Cinterion
Produkcja elektroniki
Materiały szklane do produkcji półprzewodników zmieniają przyszłość urządzeń, procesów i łańcuchów dostaw
Komponenty
CBTG Technologie nawiązuje współpracę z Etron - nowe możliwości dla projektantów elektroniki
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów