Jutro ruszają targi Energetab

| Gospodarka

We wtorek 13 września rozpocznie się 24-ta edycja targów ENERGETAB - najważniejszego i największego w Polsce wydarzenia prezentującego innowacyjne rozwiązania dla przemysłu energetycznego. W tym roku targi te zgromadziły rekordową liczbę wystawców - ponad 650 wiodących na świecie dostawców technologii dla energetyki z kilkunastu krajów europejskich i Chin.

Jutro ruszają targi Energetab

Produkty i technologie prezentowane na targach ENERGETAB 2011 związane są z wytwarzaniem, przesyłem i dystrybucją energii elektrycznej i cieplnej, odnawialnymi źródłami energii, maszynami i wyposażeniem elektrycznym, kablami i przewodami, konstrukcjami przemysłowymi, oświetleniem oraz aparaturą pomiarową i kontrolno - sterującą a także usługami dla energetyki, itp.

Szybki postęp techniczny i technologiczny w dziedzinie konstrukcji urządzeń i aparatów dla energetyki powoduje, że także w tym roku należy się spodziewać wielu nowości – świadczy o tym także zgłoszenie ponad 50 produktów do konkursu targowego na wyróżniający się produkt prezentowany na targach ENERGETAB.

Spośród zgłoszonych produktów są zarówno urządzenia stanowiące element toru przesyłu energii elektrycznej, jak np. innowacyjne rozwiązania stacji transformatorowych, wyłączników, czy rozłączników, jak i aparaty i systemy nadzoru, pomiarów i zabezpieczeń, maszty oświetleniowe i oprawy, zwłaszcza przystosowane do LED-owych źródeł światła, urządzenia UPS czy pojazdy specjalistyczne dla energetyki.

Już z tego przeglądu widać jak różnorodne produkty prezentowane są na targach i jak trudne zadanie stoi przed komisją konkursową, która we wtorek o godzinie 15-tej ogłosi swój werdykt. A do zdobycia są, cieszące się wysokim prestiżem, nagrody i wyróżnienia, jak: puchar Ministra Gospodarki, puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, statuetka „energia w dobrych rękach” PSE - OPERATOR S.A., medale (złoty, srebrny lub brązowy) Targów ENERGETAB 2011, medale (złoty, srebrny lub brązowy) PGE Energia Odnawialna S.A., medal Prezesa SEP, statuetka Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, statuetka „Lwa” Fundacji im. Kazimierza Szpotańskiego, czy wyróżnienia Honorowe Targów ENERGETAB 2011.

Po raz pierwszy przyznane będą też statuetki „VOLTA” (złota, srebrna i brązowa) Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki oraz puchar Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego.

Targom będą towarzyszyły konferencje i seminaria a także liczne - formalne i nieformalne spotkania energetyków. W przeddzień targów rozpoczyna się w Bielsku – Białej międzynarodowa konferencja „Rozwój energetyki innowacyjnej – budowanie bezpieczeństwa energetycznego miast i gmin”, organizowana przez Miasto Bielsko- Biała, Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cites”, Związek Miast Polskich i Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Na konferencji są prezentowane przedsięwzięcia organizacyjne oraz konkretne projekty realizacyjne dotyczące efektywności energetycznej i rozpowszechniania użytkowania odnawialnych źródeł energii a wynikające z podpisania w 2009 r. przez Miasto Bielsko-Biała europejskiego „Porozumienia między Burmistrzami”. Była to dobrowolna inicjatywa gmin Europy, zobowiązujących się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o co najmniej 20% do 2020 roku.

Pierwszego dnia targów w hali „A” odbędzie się czwarty panel tej konferencji, poświęcony współpracy samorządów lokalnych z przedsiębiorstwami energetycznymi. Podczas tego panelu przedstawiciele Miasta Bielska-Białej, Grupy TAURON i miejskiej spółki ciepłowniczej THERMA przedstawią mechanizmy współpracy, która doprowadziła do budowy w mieście elektrociepłowni o wzorcowych parametrach efektywności energetycznej.

Natomiast drugiego dnia targów Bielsko – Bialski Oddział SEP zorganizuje w hotelu ZIAD konferencję pt. „Przeciwdziałanie długotrwałym przerwom w dostawie energii elektrycznej będących wynikiem ekstremalnych warunków pogodowych”.

Zachęcamy do zainteresowania się specjalnymi prezentacjami wystawców odbywającymi się w salach wykładowych w budynku głównym ZIAD.

Honorowy patronat nad Targami ENERGETAB 2011 objęli:

  • Minister Gospodarki
  • Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich
  • Prezes Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej
  • Prezydent Miasta Bielska–Białej oraz inne ważne izby gospodarcze i stowarzyszenia, jak:
  • PGE Energia Odnawialna SA
  • Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska
  • Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki
  • Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne
  • Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

Warto podkreślić, że Generalnym Partnerem targów ENERGETAB jest Grupa TAURON Polska Energia S.A. – największy dystrybutor energii elektrycznej w kraju i drugi pod względem wielkości wytwórca energii elektrycznej w Polsce.

Mimo, iż wstęp na targi jest bezpłatny, zachęcamy zwiedzających do zarejestrowania swojego pobytu lub w jednym z punktów informacyjnych targów – zostanie to nagrodzone katalogiem targów na płytce CD. W punktach informacyjnych będzie też można kupić obszerny katalog targowy w wydaniu książkowym (prawie 800 str. w 2 tomach), uzyskać użyteczne informacje o wystawcach a także otrzymać inne bezpłatne wydawnictwa.

Targi wspierane są przez liczne media i portale internetowe, głównie związane z branżą energetyczną i elektrotechniczną.

Godziny otwarcia targów ENERGETAB 2011 dla zwiedzających:

w dniach 13 i 14. września: od 9:00 - 17:00

w dniu 15 września od 9:00 - 15:00