Ćwierć miliarda inteligentnych liczników w UE do końca 2020 r.

Założone cele Unii Europejskiej dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery przyspieszą wdrażanie technologii inteligentnych liczników na Starym Kontynencie w ciągu najbliższych pięciu lat. Według ostatniego raportu Pike Research łączne inwestycje w inteligentne sieci przekroczą 80 mln dol. do końca 2020 r.

Posłuchaj
00:00

- Rozwój inteligentnych sieci jest tak naprawdę częścią wielkich przemian jakie dokonują się obecnie w energetyce, przemyśle i społeczeństwie w całej Europie - tłumaczy starszy analityk Eric Woods.

Pomimo nacisków Komisji Europejskiej na kraje członkowskie, aby przyspieszyły wdrażanie nowej technologii, nadal zauważalna jest duża dysproporcja inwestycji w poszczególnych państwach wspólnoty.

Niemcy, reprezentujący największy rynek energetyczny w UE, uruchomiły co prawda programy pilotażowe, ale na zbyt małą skalę. W obecnej chwili Szwecja wyrasta na lidera we wprowadzaniu inteligentnych sieci spośród wszystkich krajów europejskich.

Analitycy prognozują, że do końca 2020 r. w Unii Europejskiej zostanie zainstalowanych 238,4 mln inteligentnych liczników.

MP

Powiązane treści
Zastój we wdrażaniu inteligentnych liczników
Liczniki elektroniczne szansą na załatanie dziury po rynku rosyjskim
Liczba inteligentnych liczników w Europie wzrośnie pięciokrotnie
Apator dostarczy inteligentne liczniki za 7,8 mln zł
ARM zainwestował w nową firmę z branży inteligentnej sieci
Inteligentne liczniki energii u 80% odbiorców przed 2020 r.
Apator odpadł z przetargu na inteligentne liczniki energii
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Sprzęt dla półprzewodników bije rekordy – AI i nowe technologie napędzają globalny rynek do 138 mld USD!
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów