Meg Whitman nową prezes Hewletta-Packarda

Nową osobą na stanowisku prezesa Hewletta-Packarda została Meg Whitman, wybrana przez członków zarządu firmy. W oświadczeniu Whitman potwierdziła kierunek działania firmy wyznaczony przez ostatnie decyzje strategiczne poprzedniego prezesa, Leo Apothekera, tj. rozważenie wyodrębnienia z działalności firmy biznesu PC, zakup za prawie 12 mld dol. producenta oprogramowania do serwerów Autonomy oraz rezygnacja z produkcji tabletów WebOS i smartonów Palm.

Posłuchaj
00:00

Decyzja o ewentualnym wyodrębnieniu oddziału produkcji komputerów PC ma zapaść przed końcem roku. Poprzedni prezes, Leo Apotheker, został odwołany w związku z niedostateczną pracą zespołową i kiepskimi kwartalnymi wynikami firmy.

Akcje HP są wycenione obecnie na 22,6 dol. (23 września br.), niewiele więcej niż 10 lat temu, choć jeszcze w 2010 r. ich wartość wynosiła ponad 50 dol. za sztukę.

MT

Powiązane treści
Hewlett-Packard dzieli się na dwie części
Hewlett-Packard stawia na Łódź
HP chce wyodrębnić produkcję PC i rezygnuje z webOS
HP przenosi pracowników do Celestiki
Foxconn uruchamia produkcję dla HP w Rosji
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów