Panasonic, Samsung, SanDisk, Sony i Toshiba stworzą nowy system zabezpieczeń DRM

Pięciu producentów półprzewodników postanowiło połączyć swoje siły w celu stworzenia nowych mechanizmów cyfrowego zarządzania prawami w kartach pamięci flash. Systemy zabezpieczeń DRM mają przeciwdziałać używaniu danych w formacie elektronicznym w sposób sprzeczny z wolą ich wydawcy.

Posłuchaj
00:00

Opracowywane rozwiązanie ma ułatwić legalne przesyłanie, pobieranie i kopiowanie materiałów HD pomiędzy komputerami, smartfonami, tabletami, odtwarzaczami Blu-ray i innymi urządzeniami multimedialnymi. Firmy zapowiadają, że nowy system zostanie zaadoptowany w nośnikach pamięci flash już w przyszłym roku.

Michał Pieniążek

Powiązane treści
Zabezpieczanie klawiatur urządzeń elektronicznych przed nieuprawnionym dostępem
Transmisja DRM - Digital Radio Mondiale
SanDisk przejmuje Fusion-IO
Sony i Toshiba przeznaczą większe nakłady na półprzewodniki
Sony i Panasonic rozpoczną produkcję OLED-ów
Sony rezygnuje ze współpracy z Sharpem przy produkcji wyświetlaczy LCD
Rekordowa strata Panasonica wyniesie 10 mld dol.
Samsung otworzył największą na świecie fabrykę NAND flash
Na rynku NAND Flash Toshiba wciąż za Samsungiem
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Nowy e-book firmy Mouser odkrywa przyszłość komunikacji satelitarnej
Mikrokontrolery i IoT
Edge AI w natarciu – miliardowe inwestycje w inteligentny sprzęt
Komponenty
TDK stawia na inteligentne monitorowanie maszyn
Produkcja elektroniki
Czy walka o metale ziem rzadkich zaszkodzi polskim eksporterom elektroniki?
Komponenty
Nowa generacja chipów – fotonika otwiera drogę do superwydajnej AI
Produkcja elektroniki
Problemy z dostawami zwiększyły zagrożenie podróbkami
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Wrzesień 2025
Magazyn
Sierpień 2025
Magazyn
Lipiec 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów