Entropic wylicytował oddział układów SoC do dekoderów Tridenta za 55 mln dol.

Entropic Communications, firma specjalizująca się w sieciach domowych (HAN), zaoferował 55 mln dol. za wystawione na sprzedaż aktywa oddziału układów SoC do dekoderów firmy Trident Microsystems, który ogłosił bankructwo.

Posłuchaj
00:00
Entropic zamierza wspierać istniejące układy i klientów Tridenta, jak również rozszerzyć rozwiązania Tridenta na technologię MoCA, coraz częściej wykorzystywaną w telewizji IPTV i w dekoderach telewizji kablowej. Do końca 2010 r. Entropic sprzedał 30 mln chipsetów MoCA, a w roku ubiegłym ich sprzedaż szybko rosła.

Aktywa dekoderów Tridenta obejmują rodzinę układów i systemów dla globalnych sieci telewizji satelitarnej, naziemnej, kablowej, IPTV, jak również modemów DOCSIS i procesorów graficznych, w tym m.in. szeroki wybór układów ARM Cortex-A9. Transakcja czeka na zatwierdzenie przez sąd w USA, co powinno nastąpić w I kw. 2012 r.

Marcin Tronowicz

Powiązane treści
Rockchip wprowadza na rynek układy SoC do tabletów wytwarzane przez Globalfoundries
Amlogic oferuje dwurdzeniowe procesory Cortex-A9 do konsumenckich układów SoC
Trident zwalnia 20% personelu w celu obniżenia kosztów
Trident przejmuje biznes telewizorów cyfrowych i urządzeń set-top box od NXP
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Technologia Siemens na pokładzie jachtu Bluegame – nowy wymiar bezpieczeństwa i efektywności
Zasilanie
Jaki był pierwszy dzień targów ENERGETAB 2025?
Produkcja elektroniki
Renew Center firmy Evernex w rok naprawia ponad 200 tysięcy części
Pomiary
Miniaturowe sensory MEMS TDK wyznaczają nowy standard w analizie rzutu oszczepem
Produkcja elektroniki
X-FAB otwiera nowy cleanroom w malezyjskiej siedzibie
Komunikacja
Farnell wzmacnia ofertę IoT – nowe rozwiązania bezprzewodowe Digi International już w dystrybucji
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Wrzesień 2025
Magazyn
Sierpień 2025
Magazyn
Lipiec 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów