Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, by w środku prac projektowych zmieniono wymagania, które miało spełniać gotowe urządzenie?

Microchip i Farnell organizują jednodniowe szkolenie, w trakcie którego zaprezentują narzędzia potrzebne do kontroli kosztów projektowania. Obecna sytuacja ekonomiczna większości firm na świecie sprawia, że praktycznie każdy inżynier-elektronik zmuszony jest tworzyć coraz bardziej zaawansowane urządzenia, dysponując coraz mniejszym budżetem. Dlatego bardzo ważne staje się kontrolowanie kosztów projektowania, a szczególnie w przypadku przygotowywania produktów dostępnych w kilku wariantach.

Posłuchaj
00:00

Eksperci z firmy Microchip zaprezentują i omówią sposoby optymalizacji kosztów projektów, które będziesz mógł zastosować już przy najbliższej okazji. W trakcie seminarium prezentowane będą przede wszystkim praktyczne aspekty i porady wskazujące, w jaki sposób zredukować czas opracowania projektu, jak ponownie wykorzystywać wcześniej użyte elementy, narzędzia i kod programów oraz jak modyfikować projekty by dostosowywać je do zmieniających się wymagań i założeń.

  • dowiedz się, jak łatwo jest przenieść projekt stworzony z użyciem 8-bitowego mikrokontrolera do urządzenia z mikrokontrolerem 16- lub 32-bitowym;
  • zobacz, w jaki sposób uproszczony zestaw narzędzi pozwala skrócić czas projektowania;
  • naucz się ponownie wykorzystywać dawniej napisany kod programów;
  • wszystkie tematy będą omawiane na przykładzie najnowocześniejszych technologii obejmujących niski pobór mocy oraz interfejsy użytkownika i komunikacyjne

Tylko dla uczestników seminarium:

Opłata za uczestnictwo w seminarium wynosi 208,32 PLN i pokrywa koszt rezerwacji miejsca na spotkaniu, płytki demonstracyjnej "One PIC MCU Platform" i programatora PICkit 3. Na płytce demonstracyjnej, którą otrzymają uczestnicy seminarium zamontowane są trzy mikrokontrolery: PIC16, PIC24 i PIC32, 5 pojemnościowych przycisków dotykowych, wyświetlacz siedmiosegmentowy, diody LED i bateria.

Płytka "One PIC MCU Platform" ma zamontowane tylko wybrane elementy. Pełny zestaw zawiera m.in.: interfejs USB, głośnik, złącze audio mini-jack, wejście mikrofonowe, buzzer, przełącznik, potencjometr i akcelerometr. Podzespoły te można nabyć z oferty Farnell element14.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wybrać spotkanie z listy opublikowanej pod tym adresem.

W Polsce szkolenie Farnell i Microchip odbędzie się 21 czerwca 2012 roku w Warszawie w Centrum Konferencyjnym PIAP. Formularz rejestracyjny na warszawskie seminarium dostępny jest pod tym adresem.

Powiązane treści
Konkurs i szkolenie Kinetis Cortex-M4
Barbórkowe szkolenie Farnella
Szkolenie TME i Linear Techology
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów