Pierwsze wrażenia po premierze Samsunga Galaxy S4

| Gospodarka Artykuły

Samsung po długim oczekiwaniu zaprezentował swój najnowszy telefon. Jego oficjalna premiera odbyła się w Nowym Jorku. S4 ma poliwęglanową obudowę, jest lżejszy i smuklejszy od poprzednika. 5-calowy ekran Super AMOLED Full HD pokryto najnowszą wersją odpornego na zarysowania szkła Corning Gorilla Glass 3. Zależnie od specyfikacji wyposażony jest w cztero- lub ośmiordzeniowy procesor. Czy kolejna wersja flagowego smartfona koreańskiego producenta pobije rekordy sprzedaży modelu Galaxy SIII? Czy - jak chce producent - nowy model zostanie "towarzyszem życia"?

Pierwsze wrażenia po premierze Samsunga Galaxy S4

Nowy telefon ma wymiary 136,6 x 69,8 x 7,9 mm i waży 130 g. Bardzo dobre wrażenie robi ekran Galaxy S4 o rozdzielczości 1920 x 1080 px i przekątnej 5 cali, czyli osiąga 441 ppi. Urządzenie obsługuje czterordzeniowy procesor 1,9 GHz lub ośmiordzeniowy 1,6 GHz - zależnie od kraju, w którym będzie sprzedawany. Pamięć RAM ma 2 GB. Samsung przygotował trzy wersje telefonu o pojemności 16, 32 lub 64 GB danych. Przestrzeń na dane można powiększyć o kolejne 64 GB za pomocą kart microSD. W standardzie jest Bluetooth 4.0 BLE, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, NFC oraz złącze microUSB. Wbudowana dioda podczerwieni pełni funkcję pilota zdalnego sterowania różnych urządzęń, np. telewizora.

Zestaw sensorów składa się z czujnika zbliżeniowego, czujnika światła, akcelerometru, żyrokompasu, barometru, termometru, czujnika wilgotności oraz czujnika podczerwieni umożliwiającego interpretowanie gestów. Kamera do wideorozmów ma rozdzielczość 2 Mpx, a aparat fotograficzny - 13 Mpx. Obiektyw aparatu wyposażono w autofokus, dioda LED jest lampą błyskową. Aparatem można nagrywać filmy w standardzie Full HD. Nowością jest możliwość wykonywania zdjęć i nagrywania filmów jednocześnie za pomocą obu obiektywów - dzięki temu można się znaleźć na wykonywanym przez siebie zdjęciu lub filmie. Również podczas wideorozmów można przekazywać obraz z obu kamer jednocześnie.

W Samsungu Galaxy S4 zawarto funkcje pozwalające na jego obsługę bez dotykania ekranu - wystarczy poruszanie palcem w niewielkiej odległości. Z kolei automatyczny tłumacz ma przekładać tekst mówiony i pisany między 9 językami.

Trudno krótko opisać wszystkie oferowane przez nowy smartfon funkcjonalności. Ciekawe może być np. monitorowanie danych dotyczące zdrowia i samopoczucia. W pierwszych doniesieniach prasowych Galaxy S4 ma oceny korzystne, choć nie wskazuje się niczego co byłoby rozwiązaniem rewolucyjnym. Podczas oficjalnej prezentacji nowego telefonu nie podano jego ceny. Na sklepowe półki ma trafić w kwietniu.

źródło: wp.pl, Forbes

Zobacz również