Do końca roku Internet w 150 warszawskich autobusach

Do końca roku pasażerowie będą mogli za darmo korzystać z Internetu w 150 miejskich autobusach w Warszawie, zapowiedział stołeczny ratusz. Połączenie z siecią umożliwią pasażerom urządzenia typu hot-spot przy wykorzystaniu technologii wi-fi. Dzięki współpracy z reklamodawcami pokrywającymi koszty transmisji danych, pasażerowie nie ponoszą żadnych kosztów, podkreślił ratusz. Jak poinformowano, pierwsze uruchomienia urządzenia typu hot-spot miały nastąpić już w marcu, w 20 pojazdach.

Posłuchaj
00:00

Miały to być autobusy Solaris URBINO 10 o numerach taborowych od 1040 do 1059, realizujące przewozy z oddziału R2-Kleszczowa. Do chwili obecnej powinno już działać kolejnych 30 takich urządzeń. Do końca roku z Internetu będzie można korzystać w 150 warszawskich autobusach.

Marcin Tronowicz

źródło: PAP
zdjęcie: pej.cz

Powiązane treści
Ruszyła budowa Centrum Badawczego Polskiego Internetu Optycznego
Województwo świętokrzyskie buduje szerokopasmową sieć internetową
Ericsson: 85% ludności świata znajdzie się w zasięgu szybkiego mobilnego Internetu w 2017 r.
Wamtechnik wykonawcą baterii dla pierwszego w Polsce autobusu elektrycznego Solaris
Mobilny dostęp do Internetu - ARM i Intel w natarciu
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Apple prowadzi rozmowy z Intelem i Samsungiem o produkcji procesorów w USA
Produkcja elektroniki
Essemtec zaprezentuje rozwiązania dla produkcji elektroniki podczas seminarium w Kownie
Produkcja elektroniki
XTPL raportuje najwyższe przychody
Projektowanie i badania
SPIE umacnia pozycję w Europie Środkowej dzięki akwizycji czeskiej firmy BLOCK Group
Optoelektronika
W stronę bezpieczeństwa, energooszczędności i koncepcji "smart spaces" - Lena Lighting zmodernizuje oświetlenie w gminie Łęczna
Projektowanie i badania
Optymalizacja procesów projektowych dzięki szablonom w Altium Designer - webinar
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów