Mobilna wystawa sprzętu pomiarowego firmy Agilent Technologies
| Gospodarka ArtykułyWspółczesny inżynier jest dzisiaj niewątpliwie człowiekiem bardzo zapracowanym i ma niewiele okazji, aby w sposób wystarczający poznać wszystkie nowości techniczne pojawiające się na rynku. W coraz większym stopniu nasza praca opiera się na wykorzystaniu Internetu niż na kontaktach osobistych, co powoduje szereg problemów ze skutecznym przekazywaniem informacji handlowych i technicznych.
Mobilna wystawa daje moim zdaniem możliwość dotarcia do znacznie większej ilości osób, zarówno naszych obecnych klientów jak i tych wszystkich, którzy korzystają w pracy z aparatury pomiarowej. Jest to też najlepsza metoda, aby spotkać się w możliwie dużym gronie i na żywo zaprezentować nasze nowości. Nie tylko za pomocą prezentacji, ale z bezpośrednim wykorzystaniem tej aparatury w praktyce. Na taką formę prezentacji zdecydowaliśmy się po raz pierwszy, ale myślę, że trafi ona w oczekiwania naszych gości. |
Zgromadzona wewnątrz ciężarówki aparatura stanowi przegląd aktualnej oferty firmy Agilent Technologies, w tym oczywiście nowe wersje zaawansowanych przyrządów niedawno wprowadzone na rynek. Innym ciekawym aspektem była prezentacja nowej linii przyrządów pomiarowych LCI (Low Cost Instruments), które również były pokazywane.
LCI rozszerzają ofertę firmy w stronę tańszych mierników konkurencyjnych cenowo w stosunku, do tych produkowanych na Dalekim Wschodzie. Agilent stara się w nich zapewnić wysoką jakość i dobre parametry przy ograniczonej liczbie funkcji i możliwości pomiarowych przy ograniczonej cenie. Według firmy rynek taniej aparatury jest wart dzisiaj 1 mld dolarów, czyli na tyle dużo, że jest on atrakcyjny także dla największych producentów. Firma liczy, że przy porównywalnej cenie klienci będą wybierać mierniki markowe.
Konkurs rocznicowy - rozwiązanieWizyta przedstawicieli Agilent Technologies stała się również okazją do uroczystego wręczenia nagrody w konkursie, jaki w czerwcu ogłosiliśmy z okazji jubileuszu 10-lecia Elektronika na rynku. Nagroda w konkursie był oscyloskop cyfrowy DSO3102A, który ufundowała firma AM Technologies Polska - dystrybutor aparatury pomiarowej firmy Agilent w Polsce. Aby wziąć udział trzeba było odpowiedzieć na pytanie dotyczące czasu martwego w oscyloskopach, a w szczególności podać negatywne zjawiska pomiarowe wiążące się z jego istnieniem. Odpowiedzi uczestników przeanalizowała komisja składająca się z przedstawicieli redakcji i firmy AM Technologies, która uznała, że nagrodę wygrał pan Jan Rolicz z firmy Pro-Control specjalizującej się w automatyce przemysłowej. Zwycięzca jest tam starszym asystentem i zajmuje się tworzeniem projektów systemów sterowania w automatyce. |
Robert Magdziak