Mobilna wystawa sprzętu pomiarowego firmy Agilent Technologies

| Gospodarka

Współczesny inżynier jest dzisiaj niewątpliwie człowiekiem bardzo zapracowanym i ma niewiele okazji, aby w sposób wystarczający poznać wszystkie nowości techniczne pojawiające się na rynku. W coraz większym stopniu nasza praca opiera się na wykorzystaniu Internetu niż na kontaktach osobistych, co powoduje szereg problemów ze skutecznym przekazywaniem informacji handlowych i technicznych.

Mobilna wystawa sprzętu pomiarowego firmy Agilent Technologies

Fot. 1. Autobus ekspozycyjny zaskakuje wymiarami zarówno z zewnątrz (fot. powyżej) jak i ilością miejsca w środku

W takiej sytuacji wiele firm organizuje seminaria i konferencje, na których przekazywane są informacje o nowościach i technologiach pojawiających się na rynku. Firma Agilent Technologies poszła ta drogą jeszcze dalej i zamiast zapraszać gości do przyjechania do niej, postanowiła odwiedzić swoich obecnych i potencjalnych klientów. W tym celu zaprojektowane zostało nietypowe stoisko prezentujące najnowsze przyrządy pomiarowe Agilenta, w postaci mobilnego laboratorium pomiarowego na naczepie 30-tonowej ciężarówki. Firma uznała, że taka objazdowa forma prezentacji aparatury tworzy unikalną szansę, aby każdy mógł naocznie przekonać się o jej możliwościach. Wraz ze sprzętem przyjechała grupa specjalistów Agilenta, która odpowiadała na pytania i prezentowała zgromadzony sprzęt. Duża i specjalnie przystosowana do celów ruchomej ekspozycji ciężarówka od wewnątrz okazała się zaskakująco dużym i komfortowym pomieszczeniem, w którym mogło jednocześnie przebywać kilkadziesiąt osób (fot. 2). W kraju przystanki „wystawy na kółkach” zlokalizowane zostały na terenie ośmiu wyższych uczelni technicznych, co jest dobrym pomysłem zapewniającym odpowiednią frekwencję. Mobilna wystawa będzie prezentowana w 5 krajach Europy, a wizyta na Wojskowej Akademii Technicznej była nie tylko początkiem trasy w Polsce, ale również pierwszym przystankiem w długiej drodze od Polski przez Czechy i Węgry po Grecję i Turcję.

    Olivier Grimaud, Agilent EMEA Marketing Manager

  • Gdzie upatruje Pan zalet wystawy objazdowej?

Mobilna wystawa daje moim zdaniem możliwość dotarcia do znacznie większej ilości osób, zarówno naszych obecnych klientów jak i tych wszystkich, którzy korzystają w pracy z aparatury pomiarowej. Jest to też najlepsza metoda, aby spotkać się w możliwie dużym gronie i na żywo zaprezentować nasze nowości. Nie tylko za pomocą prezentacji, ale z bezpośrednim wykorzystaniem tej aparatury w praktyce. Na taką formę prezentacji zdecydowaliśmy się po raz pierwszy, ale myślę, że trafi ona w oczekiwania naszych gości.

Zgromadzona wewnątrz ciężarówki aparatura stanowi przegląd aktualnej oferty firmy Agilent Technologies, w tym oczywiście nowe wersje zaawansowanych przyrządów niedawno wprowadzone na rynek. Innym ciekawym aspektem była prezentacja nowej linii przyrządów pomiarowych LCI (Low Cost Instruments), które również były pokazywane.

LCI rozszerzają ofertę firmy w stronę tańszych mierników konkurencyjnych cenowo w stosunku, do tych produkowanych na Dalekim Wschodzie. Agilent stara się w nich zapewnić wysoką jakość i dobre parametry przy ograniczonej liczbie funkcji i możliwości pomiarowych przy ograniczonej cenie. Według firmy rynek taniej aparatury jest wart dzisiaj 1 mld dolarów, czyli na tyle dużo, że jest on atrakcyjny także dla największych producentów. Firma liczy, że przy porównywalnej cenie klienci będą wybierać mierniki markowe.

Konkurs rocznicowy - rozwiązanie

Fot. 2. Moment wręczenia nagrody, na zdjęciu od lewej stoją: Paweł Bachanek, prezes firmy AM Technologies, Anna Niemczak-Kowalska, koordynator sprzedaży i marketingu, zwycięzca konkursu Jan Rolicz i Augustin Kodiyan, dyrektor regionalny sprzedaży i marketingu firmy Agilent Technologies.

Wizyta przedstawicieli Agilent Technologies stała się również okazją do uroczystego wręczenia nagrody w konkursie, jaki w czerwcu ogłosiliśmy z okazji jubileuszu 10-lecia Elektronika na rynku. Nagroda w konkursie był oscyloskop cyfrowy DSO3102A, który ufundowała firma AM Technologies Polska - dystrybutor aparatury pomiarowej firmy Agilent w Polsce. Aby wziąć udział trzeba było odpowiedzieć na pytanie dotyczące czasu martwego w oscyloskopach, a w szczególności podać negatywne zjawiska pomiarowe wiążące się z jego istnieniem. Odpowiedzi uczestników przeanalizowała komisja składająca się z przedstawicieli redakcji i firmy AM Technologies, która uznała, że nagrodę wygrał pan Jan Rolicz z firmy Pro-Control specjalizującej się w automatyce przemysłowej. Zwycięzca jest tam starszym asystentem i zajmuje się tworzeniem projektów systemów sterowania w automatyce.

Robert Magdziak

Zobacz również