Targi Energetics 2013

W listopadzie w Lublinie odbyły się targi energetyczne Energetics 2013. To coroczne, trwające trzy dni wydarzenie zostało zorganizowane już po raz szósty, gromadząc około 130 firm, które są zainteresowane współpracą z branżą energetyczną. Targi są konkurencyjną imprezą dla wrześniowego Energetabu, niemniej - biorąc pod uwagę znaczenie i potencjał krajowej branży energetyki - impreza stopniowo zyskuje na znaczeniu. Wiele firm pojawiło się na niej w tym roku po raz pierwszy.

Posłuchaj
00:00

Organizatorzy z satysfakcją odnotowali obecność firm Schneider Electric i ABB, ale ci którzy jeżdżą na Energetab zastali tam raczej znane grono. Również prezentowane na targach Energetics produkty były tematycznie zbliżone do tego, co można oglądać na bielskiej imprezie. Z uwagi na warunki ekspozycyjne mniej było dużych instalacji i urządzeń, jak maszty energetyczne, a więcej małych systemów i komponentów, jak zasilacze, złącza, kable czy oświetlenie.

Na targach pojawiły się też firmy bliskie branży elektroniki, jak Astat, Elmark, Biall, Contrans TI, Semicon, Wago-Elwag, Weidmueller, ITR, Lamina, co przekonuje, że bezpośredni kontakt z klientem - w tym także ze wschodniej Polski oraz Ukrainy - cały czas ma duże znaczenie w branżach profesjonalnych.

Powiązane treści
Energetab 2013 za nami
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Sprzęt dla półprzewodników bije rekordy – AI i nowe technologie napędzają globalny rynek do 138 mld USD!
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów