V konferencja naukowo-techniczna Ekologia w Elektronice

Misją organizowanej od 2000 roku, początkowo przez Przemysłowy Instytut Elektroniki a obecnie przez Instytut Tele- i Radiotechniczny w Warszawie, konferencji „Ekologia w elektronice”, jest upowszechnianie wiedzy oraz wymiana doświadczeń z zakresu ekologicznych aspektów, które powinny być uwzględniane w procesie projektowania konstrukcji i technologii systemów elektronicznych, a także metod recyklingu modułów, elementów i materiałów wchodzących w skład zużytych wyrobów elektronicznych.

Posłuchaj
00:00

Celem 5. konferencji jest dalsze pogłębienie znajomości zasad dyrektyw o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym WEEE oraz RoHS dotyczących ograniczenia wykorzystywania w sprzęcie elektronicznym i elektrycznym niektórych substancji mogących negatywnie oddziaływać na środowisko przyjętych przez Unię Europejską i transponowanych do prawa polskiego.

Wymienione powyżej dyrektywy, a także przyjęta przez Parlament Europejski i Radę Europy dyrektywa dotycząca zagadnień proekologicznego projektowania wyrobów zasilanych ze źródła energii o dowolnej postaci, stają się obecnie kanonem proekologicznego projektowania systemów elektronicznych oraz postępowania ze zużytym sprzętem.

Tematyka konferencji i seminarium obejmie zagadnienia związane z trwałym i zrównoważonym rozwojem elektroniki, takie jak na przykład metody redukcji poboru mocy i masy wyrobów elektronicznych czy projektowanie wyrobów elektronicznych i elektrycznych pod kątem zagadnień ekologicznych. Przedstawione zostaną proekologiczne materiały i technologie w produkcji elementów, pakietów i urządzeń elektronicznych jak również technologie demontażu zużytych urządzeń oraz sortowania i oceny jakości odzyskanych elementów i podzespołów, odzyskiwania surowców i utylizacji odpadów ze „złomu” elektronicznego. Poruszane będą ponadto zagadnienia prawne, logistyczne, ekonomiczne i edukacyjne dotyczące projektowania proekologicz­nego i utylizacji zużytego sprzętu elektronicznego.

Seminarium "Zielona Elektronika"

Konferencję rozpocznie Seminarium "Zielona Elektronika", podczas którego zaprezentowane zostaną zagadnienia związane z realizacją projektu europejskiego EC-GEPRO (Europe - China Cooperation in Green Electronics Production Research). Program ten kreuje zespoły badawcze do współpracy Europy i Chin w zakresie elektroniki przyjaznej środowisku.

Rozwój wzajemnych partnerskich stosunków miedzy Unią Europejską i Chinami jest obecnie sprawą priorytetową dla obu stron z uwagi na dynamiczny rozwój gospodarki Chin oraz konieczność wspólnych działań w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

Redakcja "Elektronika" objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Podstawowe informacje

  • Konferencja odbędzie się w dniach 26-27 maja 2008 r. w Warszawie
  • Języki konferencji: polski i angielski
  • Miejsce konferencji: Warszawski Dom Technika NOT, Warszawa, ul. Czackiego 3/5
  • Uczestnicy konferencji otrzymają teksty referatów w języku angielskim.
  • Zapewnione zostanie tłumaczenie symultaniczne na oba języki.
  • Opłata konferencyjna - koszt udziału w konfe­rencji, materiałów i posiłków - 380zł

Więcej informacji można znaleźć:
Instytut Tele- i Radiotechniczny, ul. Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa
tel. 022 831 46 11, 022 619 25 10, faks 022 619 29 47, e-mail: eko@itr.org.pl, http://www.itr.org.pl/eko

Zapraszamy do zgłaszania referatów oraz udziału w V Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "Ekologia w elektronice" oraz w Europejsko-Chińskim Seminarium "Zielona Elektronika"

  • 30.11.2007 - termin nadsyłania przez autorów zgłoszeń udziału zawierających tytuł referatu oraz jego streszczenie (pocztą zwykłą lub e-mailem).
  • 31.12.2007 - termin wysłania decyzji o przyjęciu referatu. Podanie instrukcji do przygotowania referatu.
  • 29.02.2008 - termin nadsyłania referatów w postaci elektronicznej
  • 15.03.2008 - rozesłanie zaproszeń do udziału ze szczegółowym programem
  • 26.05.2008 - termin rozpoczęcia konferencji oraz przekazania uczestnikom materiałów konferencyjnych.

Zgłoszenia referatów i deklaracje udziału: http://www.itr.org.pl/eko

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Infineon otwiera w Dreźnie fabrykę półprzewodników za 5 mld euro
Produkcja elektroniki
Jednolity rynek pamięci to już przeszłość
Pomiary
Rynek metrologii i inspekcji półprzewodników przyspiesza: AI i zaawansowane pakowanie napędzają wzrost do ponad 18 mld USD
Komponenty
Foxconn zbuduje w Polsce fabrykę półprzewodników
Zasilanie
Przyszłość infrastruktury AI i elektromobilności - rynek power SiC osiągnie 11 mld dolarów do 2031 roku
Elektromechanika
Vertiv sfinalizował przejęcie ThermoKey, wzmacniając ofertę chłodzenia dla centrów danych AI
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2026
Magazyn
Maj 2026
Magazyn
Kwiecień 2026

Mikrokontrolery PIC32CM PL10 - wydajność 32-bitowego rdzenia Arm Cortex-M0+ i odporność na zakłócenia w projektach 5 V

Firma Microchip Technology prezentuje nową rodzinę mikrokontrolerów (MCU) PIC32CM PL10, która wprowadza wydajność 32-bitowych rdzeni Arm® Cortex®-M0+ do systemów zasilanych napięciem 5 V. Dzięki zgodności wyprowadzeń z 8-bitowymi rodzinami układów AVR® Dx, nowa seria stanowi doskonałą propozycję dla inżynierów poszukujących łatwej ścieżki migracji z architektury 8-bitowej na 32-bitową, pozbawionej konieczności poważnego przebudowywania układów zasilania na płycie czy uczenia się od nowa obsługi układów peryferyjnych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów