SIA prognozuje nawet dwucyfrowy wzrost sprzedaży półprzewodników w 2014 roku

Organizacja Semiconductor Industry Association (SIA) poinformowała, że ​​światowa sprzedaż półprzewodników osiągnęła w październiku 2014 roku wartość 29,7 mld dolarów, co stanowi wzrost o 9,6% w stosunku do października roku 2013 i 1,5% w porównaniu z wynikiem z września. Sprzedaż w Ameryce wzrosła w październiku o 12,2% rok do roku, wyprzedzając pozostałe regiony. World Semiconductor Trade Statistics przewiduje znaczny wzrost w branży półprzewodnikowej w roku 2014 i umiarkowany w 2015 i 2016.

Posłuchaj
00:00

- Globalna sprzedaż półprzewodników, liczona rok do roku, w październiku rośnie już osiemnasty miesiąc z rzędu, a przemysł jest dobrze przygotowany do dynamicznego zakończenia 2014 roku. Sprzedaż jest cały czas bardzo dobra i charakteryzuje się wzrostem w niemal wszystkich regionach, obejmując wszystkie kategorie produktów - powiedział Brian Toohey, prezes i dyrektor generalny Semiconductor Industry Association.

Regionalnie, w porównaniu do poprzedniego miesiąca sprzedaż w październiku 2014 r. wzrosła w obu Amerykach o 5,8%, natomiast pozostała na mniej więcej tym samym poziomie w regionie Azji i Pacyfiku - wzrost o 0,7%, w Europie - spadek o 0,1% i w Japonii - spadek o 0,6%. W stosunku do października 2013 r. sprzedaż wzrosła w Ameryce o 12,2% (jak wspomniano powyżej), w regionie Azja-Pacyfik o 12,1%, a w Europie o 5,2%, jednak uległa zmniejszeniu w Japonii - o 3%.

Jeśli chodzi o światową sprzedaż w branży półprzewodników, to WSTS prognozuje, że w 2014 r. osiągnie ona 333,2 mld dolarów, co stanowi wzrost o 9% względem roku 2013. WSTS przewiduje, że licząc rok do roku wzrost w 2014 r. w regionie Azji i Pacyfiku wyniesie 11,4%, w Europie - 8,7%, w obu Amerykach - 6,9% i w Japonii - 1,3%.

Po roku 2014 oczekuje się, że przemysł będzie nadal umiarkowanie rosnąć we wszystkich regionach i w skali globalnej wzrost ten osiągnie w 2015 r. 3,4%, co da wartość sprzedaży 344,5 mld dolarów. W 2016 r. wzrost ma wynieść 3,1%, do 355,3 mld dolarów.

World Semiconductor Trade Statistics sporządza swoje półroczne prognozy na podstawie rzetelnych danych i wskaźników trendów w branży, które pochodzą od grupy globalnych firm półprzewodnikowych. Dane dotyczące miesięcznej sprzedaży reprezentują ruchomą średnią trzymiesięczną.

źródło: Semiconductor Industry Association

Powiązane treści
Branża półprzewodnikowa odnotowała nowy rekord styczniowej sprzedaży
W 2014 r. przychody w branży półprzewodnikowej wzrosły globalnie o 7,9%
Produkcja półprzewodników w pigułce, czyli początki, rozwój i dzień dzisiejszy sektora foundry
Światowa branża półprzewodników osiągnęła najwyższą w historii sprzedaż kwartalną
Czy w przemyśle półprzewodnikowym nadchodzi korekta?
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów