Ericsson zwalnia 4000 osób

Wzrost sprzedaży firmy w czwartym kwartale ubiegłego roku był zbliżony do zera, wyniki w ujęciu rocznym też nie okazały się rewelacyjne gdyż średnia stopa wzrostu wyniosła 4%. Powodem jest po części tani dolar, w którym firma otrzymuje zapłatę za 50% sprzedaży, jak też gorsza koniunktura na rynku urządzeń do budowy infrastruktury sieci komórkowych. Groźba recesji w USA i wciąż nie najlepsze perspektywy dla wymienionego rynku infrastruktury sieciowej zmuszają firmę do zaciskania pasa. W ramach oszczędności pracę straci 4000 osób w tym 1000 w szwedzkiej centrali koncernu. Zwolnienia mają nastąpić w połowie 2009 roku.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00
Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Globalna ekspansja półprzewodników mocy GaN - rynek osiągnie 3,5 mld dolarów do 2031 roku
Komponenty
Infineon przejmuje C2i Semiconductors. Cel: zasilanie centrów danych AI
Produkcja elektroniki
Rynek półprzewodników mocy dla EV osiągnie wartość 14,5 mld dolarów
Komponenty
Google rozszerza współpracę z Marvell przy układach AI. Umowa obejmuje opcję zakupu akcji za 12,2 mld dolarów
Projektowanie i badania
BGK i EIF przeznaczają 129 mln zł na polskie startupy deep tech. W grze AI, cybersecurity i defense tech
Projektowanie i badania
Kwantowy skok w inżynierii - Mouser Electronics przybliża przyszłość przetwarzania komputerowego
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Sierpień 2026
Targi zagraniczne
Electronica 2026 - targi i konferencja producentów elektroniki
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2026

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów