15 lat firmy Flextronics w Polsce

Flextronics International Poland Sp. z o.o., czyli polski oddział amerykańskiej korporacji Flextronics, obchodzi piętnastą rocznicę działalności w Tczewie. Powstał w roku 2000 na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jako pierwszy wzniesiono budynek, w którym aktualnie produkowane są szafy bazowe dla telefonii komórkowej oraz obudowy i elementy metalowe. W 2002 r. zakład powiększył się o drugą halę, w której obecnie montuje się płytki elektroniczne, moduły oraz całe urządzenia. Dzisiaj Flextronics zatrudnia około 3,5 tys. osób i rozszerza się o kolejny budynek.

Posłuchaj
00:00

Obecnie firma realizuje zlecenia dla światowych marek, między innymi z branży telekomunikacyjnej, przemysłowej i samochodowej.

- Jestem dumny z faktu, że przez 15 lat przedsiębiorstwo Flextronics tak dynamicznie się rozwinęło. W trakcie tego okresu stale wdrażaliśmy zaawansowane technologie, zdobywaliśmy wiele kompetencji dzięki realizacji ciekawych i wymagających projektów, wyposażaliśmy nasz park maszynowy w nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia oraz podnosiliśmy jakość naszych usług. Cieszy mnie fakt, że jesteśmy doceniani przez naszych klientów, którzy co kwartał oceniają współpracę z nami i wystawiają nam bardzo dobre oceny. Cenią naszą jakość, terminowość oraz doskonałą obsługę klienta. Przez cały okres działalności byliśmy też wielokrotnie wyróżniani nagrodami m.in. CEE Manufacturing Excellence Award za doskonałość w zarządzaniu procesami produkcyjnymi oraz logistycznymi, Gryfem Społecznej Odpowiedzialności czy nagrodą Ministra Gospodarki za zaangażowanie w rozwój edukacji zawodowej. Jest to dla nas dowód na to, że Flextronics w Tczewie spełnia światowe standardy w zakresie produkcji i obsługi klienta, dbając jednocześnie o otoczenie, w którym funkcjonuje - mówi Andrzej Połojko, dyrektor generalny oraz wiceprezydent Flextronics International Poland Sp. z o.o.

Oddział w Tczewie należy do korporacji Flextronics, która zatrudnia ponad 200 tys. pracowników i prowadzi działalność w 30 krajach na czterech kontynentach. Jest jednym z najchętniej wybieranych producentów kontraktowych i realizuje usługi w całym łańcuchu dostaw, obejmujące projektowanie, produkcję, dystrybucję oraz usługi posprzedażne.

źródło: Flextronics

Powiązane treści
Flextronics ruszy z produkcją drukarek 3D DragonFly 2020
Flex otwiera centrum logistyczno-produkcyjne
Flextronics zmienił nazwę na Flex
Tczewski Flextronics rozszerza park maszynowy
Flextronics w Tczewie produkuje drukarki 3D
Flextronics przejmuje Stellar Microelectronics
Flextronics nie przejął się bankructwem Kodaka
Flextronics montuje w Polsce pierwsze telewizory 3D
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
KIOXIA i Linus Media Group ustanawiają światowy rekord w obliczeniach liczby Pi
Produkcja elektroniki
Pierwszy 2-nanometrowy układ firmy MediaTek już we wrześniu
Aktualności
Foxconn i Nvidia zbudują centrum danych AI mające moc 100 MW
Pomiary
Firma Anritsu przejęła w całości Dewetron GmbH
Aktualności
Studenci Politechniki Poznańskiej zbudowali rakietę sondażową. Wsparcia udzieliła Grupa Renex
Produkcja elektroniki
Rusza masowa produkcja ogniw SSB
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Magazyn
Maj 2025
Magazyn
Kwiecień 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów