Flex otwiera centrum logistyczno-produkcyjne

Centrum logistyczno-produkcyjne zostało przystosowane do końcowych etapów produkcji, wysokiego składowania towaru, zarządzania nim oraz dystrybucji produktów wytworzonych w sąsiednich halach produkcyjnych. Nowy obiekt składa się z magazynu posiadającego 10 tysięcy miejsc paletowych i 8 doków rozładunkowych, powierzchni produkcyjnej oraz zaplecza socjalno-biurowego i technicznego, w którym znajdują się pomieszczenia dla pracowników, biura, obszary do segregacji odpadów i obsługi sprzętu magazynowego.

Posłuchaj
00:00

Budowa rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to zrealizowano wszystkie prace ziemne oraz fundamentowe. W 2015 roku powstała pełna konstrukcja obiektu oraz infrastruktura drogowa. Głównym wykonawcą inwestycji była firma SKANSKA, a projekt został przygotowany przez biuro projektowe GEL.

- Jestem dumny z faktu, że kampus produkcyjny Flextronics International Poland Sp. z o.o. rozbudował się o kolejny obiekt. Dzięki przeniesieniu magazynów na teren nowopowstałego centrum logistyczno-produkcyjnego, możemy zaoferować naszym klientom dodatkową przestrzeń produkcyjną w dwóch istniejących już od wielu lat halach produkcyjnych - powiedział Andrzej Połojko, Dyrektor Generalny Flextronics International Poland Sp. z o.o.

Uruchomione centrum logistyczno-produkcyjne jest już trzecim obiektem w istniejącym od 2000 roku parku przemysłowym Flextronics International Poland Sp. z o.o. Dwa pozostałe spełniają funkcję hal produkcyjnych - w pierwszej z nich powstają obudowy i części metalowe, a w drugiej odbywa się montaż płytek elektronicznych, modułów oraz urządzeń elektronicznych.

Powiązane treści
Nowe trendy w logistyce
Flex wdrożył narzędzie do zarządzania łańcuchem dostaw
Flextronics zmienił nazwę na Flex
15 lat firmy Flextronics w Polsce
Tczewski Flextronics rozszerza park maszynowy
Flextronics w Tczewie produkuje drukarki 3D
Obroty Flextroniksa przewyższyły oczekiwania
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów