Flextronics nie przejął się bankructwem Kodaka

Przy okazji komentowania wyników firmy w III kw. 2011 r. przedstawiciele Flextronicsa, dostawcy usług produkcji kontraktowej dla Kodaka, stwierdzili, że jego bankructwo nie wpłynie istotnie na działalność Flextronicsa. Dyrektor finansowy singapurskiej firmy Paul Read powiedział, że większość kontraktów pomiędzy firmami dotyczy oddziałów Kodaka poza USA.

Posłuchaj
00:00

Ponadto Kodak chce, aby Flextronics nadal wykonywał dla niego kontraktową produkcję urządzeń, ponieważ proces bankructwa ma mu tylko dopomóc w restrukturyzacji i wyprowadzeniu firmy na prostą, na co potrzeba dwóch lat. Według Flextronicsa Kodak wcale nie jest jego dużym klientem i plasuje się powyżej czterdziestego miejsca na liście największych klientów dostawcy usług EMS.

Marcin Tronowicz

Powiązane treści
15 lat firmy Flextronics w Polsce
Flextronics w Tczewie produkuje drukarki 3D
Sprawa Xilinx kontra Flextronics rzuca światło na funkcjonowanie szarej strefy
Obroty Flextroniksa przewyższyły oczekiwania
Kodak nie upadnie - zmodyfikuje obszary swojej działalności
PanLink przejął LRZ Commerce z Tczewa
Flextronics przejmuje Stellar Microelectronics
Kodak zbankrutował
Kodak rozszerzył umowę z Flextronicsem
Szansa dla Kodaka
Jeszcze Kodak czy już Flextronics?
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Rozwiązania brzegowe Edge AI napędzane przez NVIDIA Jetson Thor
Komponenty
Firmy Farnell i Fulham nawiązały globalne partnerstwo dystrybucyjne
Komponenty
Materiały przewodzące w elektrotechnice: miedź, aluminium i srebro - porównanie właściwości i zastosowań
Projektowanie i badania
Komputery AI PC – czy powtórzą sukces pecetów?
Projektowanie i badania
Grupa Elhurt powołuje spółkę specjalizującą się w produkcji małoseryjnej i prototypowej - Integrel EMS
Komponenty
Polska marka GOODRAM pokazuje pierwszy na świecie dysk SSD 122,88 TB dla centrów danych
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Styczeń 2026
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów