Sequans oferuje rozwiązania, które usprawnią M2M przechodzenie z 2G na 4G

Chociaż urządzenia M2M, a więc liczniki, domowe systemy zabezpieczeń czy publiczne automaty do sprzedaży, w dużej mierze działają w oparciu o mobilny standard 2G - głównie GPRS - operatorzy telefonii komórkowej na świecie planują wyłączenie tej sieci. Projektanci i dostawcy systemów M2M będą więc wkrótce musieli zdecydować na jaki standard zamienić swoje sieci 2G. Jeszcze niedawno wybór takiej alternatywy był mocno ograniczony, sieci internetu przedmiotów (IoT) nie były powszechne, a 4G kosztowało drogo. Obecnie na rynku pojawia się wiele konkurencyjnych rozwiązań.

Posłuchaj
00:00

Szereg z nich oferuje Sequans Communications, który ostatnio zawarł umowę z Gemalto na dostawy i integrację chipsetów LTE w modułach komunikacji bezprzewodowej z przeznaczeniem na rynki IoT i M2M. Sequans oferuje moduły 4G cenowo porównywalne do 3G, o okresie działania sieci zapewnionym na co najmniej 10 lat. Firma rozwija głównie sieci LTE kat. 0 oraz MTC (Machine Type Communication), oraz ma nadzieje, że zarówno internet przedmiotów, jak i cała komunikacja M2M przejdą na sieci IP bazujące na LTE.

Obecnie rozwój M2M idzie w parze z rozwojem internetu przedmiotów (IoT), m.in. w takich aplikacjach jak automatyka przemysłowa, inteligentne opomiarowanie, telematyka, routery, terminale płatnicze, logistyka, urządzenia medyczne czy sektor obronny. Gemalto z kolei, jeden z największych dostawców modułów M2M, dobrze znany także z rynku kart mikrochipowych, w swoich produktach stosuje obecnie do komunikacji bezprzewodowej głównie standardy 2G i 3G.

Powiązane treści
LTE kształtuje rynek urządzeń mobilnych, ich podzespołów oraz infrastruktury sieciowej
Broadcom przejmuje od Renesasa biznes LTE
Qualcomm rozgrywa karty na rynku modemów LTE i układów SoC
Dzięki LTE rośnie sprzedaż urządzeń do infrastruktury bezprzewodowej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów