Semicon w projekcie Horizon 2020

Firma Semicon znalazła się w gronie instytutów naukowych i przedsiębiorstw z całej Unii Europejskiej, które uczestniczą w międzynarodowym programie finansowania badań Horizon 2020. Semicon bierze udział w projekcie mającym na celu opracowanie sposobu odzyskiwania elementów elektronicznych oraz ich ponownego wykorzystania w nowych urządzeniach. W działania te zaangażowany jest również Instytut Tele- i Radiotechniczny z Warszawy (ITR). Horizon 2020 to największy w historii program finansowania badań i rozwoju w Unii Europejskiej z budżetem blisko 80 mld euro.

Posłuchaj
00:00

W przedsięwzięciu Horizon 2020 bierze udział łącznie 17 firm z Niemiec, Austrii, Holandii, Irlandii, Finlandii, Szwecji oraz Polski. Liderem jest monachijski Fraunhofer Institute.

Razem z ITR-em Semicon opracuje technologię demontażu układów i modułów elektronicznych minimalizującą narażenia termiczne i mechaniczne, sposób odzyskiwania i ujednorodniania powierzchni wyprowadzeń elementów oraz metodę sprawdzania wytrzymałości odzyskanych elementów na narażenia mechaniczne i termiczne. W ramach działań projektowych Semicon wzbogaci park maszynowy m.in. o zaawansowane urządzenia do montażu i demontażu elementów dające możliwość reballingu oraz precyzyjnego pozycjonowania elementów podczas montażu.

Przedstawione zostanie kilka możliwości wykorzystania odzyskanych elementów. Wyszczególnione zagadnienia realizowane będą we współpracy z innymi firmami oraz przy wsparciu naukowym Instytutu Fraunhofera oraz ITR.

Więcej o projekcie można znaleźć na stronie ec.europa.eu/programmes/horizon2020/what-horizon-2020.

Powiązane treści
Semicon nawiązał współpracę z firmą Zipper-Technik
Nowa marka w ofercie firmy Semicon
Semicon będzie sprzedawał testery do wiązek kablowych
Semicon dystrybutorem firmy Optomistic Products
W ramach Horyzontu 2020 do przedsiębiorców i nauki może trafić blisko 80 mld euro
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów