Koncepcja śledzenia partii produkcyjnych

| Gospodarka Artykuły

Firma Brady, jeden ze światowych liderów kompleksowych rozwiązań identyfikacji, organizuje we współpracy z firmami Micsoscan oraz V-VIZ w dniach 10-12 czerwca, w Polsce konferencję „Śledzenie Partii Produkcyjnych”. Konferencja jest kontynuacją rozpoczętego w 2007 roku cyklu interaktywnych seminariów specjalistycznych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Koncepcja śledzenia partii produkcyjnych

Jej celem jest zaprezentowanie ciekawej i aktualnej tematyki „Traceability”, która jest niezastąpionym uzupełnieniem systemów zarządzania i monitorowania produkcji. Przede wszystkim jest ona adresowana do inżynierów procesowych i menedżerów jakości z branży elektronicznej oraz motoryzacyjnej, jak również dla wszystkich przedstawicieli innych branż przemysłowych, gdzie można stosować system śledzenia partii produkcyjnych.

Konferencja odbywa się w formie wykładu, dyskusji oraz warsztatów i obejmuje całe spektrum problematyki efektywnej implementacji koncepcji „Traceability” - śledzenia partii produkcyjnych w cyklu produkcyjnym.

Program konferencji podzielony jest na 4 części. Na początku, Fred Lallemand (V-VIZ) ogólnie zaprezentuje problematykę „Traceability”. Zalety wprowadzenia owej koncepcji dla kontroli i zarządzania. Definicja podstawowych pojęć, ze wskazaniem na konkretne korzyści dla całkowitej efektywności procesów.

Następny lektor, Michael de Kegel (Microscan) omawia aspekty poprawnego skanowania kodów kreskowych oraz kodów 2D. Prezentuje też, jak sprawnie zdefinować potrzeby wyboru ręcznych skanerów kodów, bądź stacjonarnych, pokazując różnice między owymi dwoma systemami. Jakie są korzyści oraz wady jednego i drugiego systemu.

W części trzeciej, David Walmsley, EU Market Manager firmy Brady, porównuje technologię laserowego znakowania oraz oznaczania za pomocą niezawodnych etykiet. Istotność dokładnej specifikacji wymogów do materiałów etykiet oraz wyboru poprawnej taśmy (ribbon), aż po dokładną analizę różnych technik aplikacji etykiet.

Ostatnią częścią konferencji są warsztaty interaktywne. Uczestnicy mogą się zapoznać z urządzeniami do druku etykiet (BP Precision, Brady Printer X-II, Brady IP™), automatycznymi aplikatorami etykiet (Brady PAM3600), lub urządzeniami do skanowania kodów kreskowych oraz kodów 2D (Quadrus, Quadrus Mini, itd.). Dostępne są próbki materiałów, przykłady aplikacji etykiet, różne sposoby oznaczania kabli i przewodów itd. Można skonsultować specyficzne problemy, z którymi Państwo się spotykają przy aplikacji koncepcji „Traceability” w swoich firmach.

Naszą ambicją jest nawiązanie do rozpoczętej tradycji prezentacji oraz wymiany doświadczeń dotyczących potrzeb, możliwości oraz rozwiązań problemów związanych z wymogami śledzenia partii produkcyjnych.

Po przeprowadzonych konferencjach na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech i Rumunii, a ostatnio także w Moskwie, mają Państwo również w Polsce, możliwość dołączyć do formującej się platformy specjalistów dążących do innowacji procesów produkcyjnych.

Serdecznie zapraszamy.

Rejestracja on-line

Autor: Robert Kubis
Marketing Communication Specialist, Brady s.r.o