Samsung przymierza się do zakupu Magneti Marelli, aby wejść na rynek podzespołów samochodowych

Samsung Electronics pragnie rozwinąć działalność na rynku motoryzacyjnym i w tym celu rozważa zakup dużego dostawcy części samochodowych, Magneti Marelli, spółki zależnej Fiata. Wartość potencjalnej transakcji jest szacowana na 3 mld dol., i gdyby do niej doszło, byłby to największy jak dotąd zakup Samsunga Electronics poza Koreą Południową.

Posłuchaj
00:00

Transakcję pilotuje Jae-yong Lee, wiceprezes Samsunga i syn prezesa Grupy Samsung Kun-hee Lee, a zarazem jeden z dyrektorów Exora - udziałowca Fiata. Obroty Magneti Marelli w roku ubiegłym wyniosły 8 mld dol., firma ma na świecie 12 centrów badawczo-rozwojowych i 12 centrów wdrożeniowych. Poprzez transakcję Samsung może próbować wejść na ogromny rynek elektroniki samochodowej, mający odmienną specyfikę od tradycyjnych rynków półprzewodników.

Pod koniec ubiegłego roku Samsung powołał zespół ds. rynku elektroniki samochodowej oraz zespół rozwoju półprzewodników motoryzacyjnych. W lipcu br. Samsung zainwestował prawie 450 mln dol. w chińską firmę BYD, największego na świecie producenta samochodów elektrycznych i akumulatorów.

Samsung Electronics już dostarcza na rynek motoryzacyjny opracowane pod kątem pojazdów wbudowane systemy operacyjne, półprzewodniki typu SoC i układy bazujące na pamięciach DRAM. Uczestnictwem w dostawach podzespołów do samochodów zainteresowany jest również Samsung Display. Jego przezroczyste wyświetlacze mogą ukazywać informacje przydatne kierowcy na szybie przedniej oraz na desce rozdzielczej.

źródło: BusinessKorea

Powiązane treści
Samsung przejmie Magneti Marelli przed końcem bieżącego roku
Samsung buduje gigafabrykę akumulatorową
HP przejmuje drukarkowy biznes Samsunga
Samsung otwiera fabryki dla innych firm
Samsung kontroluje 99% rynku paneli OLED
Samsung nie podąży drogą 7-nanometrowej technologii
Samsung i Huawei zaostrzają walkę o patenty
Samsung SDI gotowy, aby dostarczać akumulatory dla Tesli
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Sprzęt dla półprzewodników bije rekordy – AI i nowe technologie napędzają globalny rynek do 138 mld USD!
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów