Hongbo Opto-Electronics chce zainwestować w Opolu 100 mln dolarów w produkcję LED

Chińska firma Hongbo Clean Energy Europe, kapitałowo powiązana z Hongbo Opto-Electronics, pod koniec roku ma rozpocząć w Opolu budowę zakładu produkcyjnego. Wytwarzane w nim będą nowoczesne lampy typu LED. Przedsiębiorcy z Chin przed wyborem Opola zastanawiali się nad wieloma lokalizacjami nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W Opolu powstanie zaawansowany technologicznie kompleks badawczo-produkcyjny o łącznych nakładach inwestycyjnych 100 mln dolarów.

Posłuchaj
00:00

Budowa pierwszej fabryki wytwarzającej lampy LED rozpocznie się pod koniec roku, natomiast produkcja ruszy w połowie 2017 r. Deklaracja inwestycyjna podpisana została już 23 czerwca. Jednak rozpoczęcie inwestycji uzależniono od znalezienia odpowiedniego miejsca, w którym mogłaby powstać nowa fabryka. Wiadomo już, że zakład zostanie utworzony na terenie opolskiej SSE.

Już rozpoczęła się rekrutacja pracowników do fabryki w Opolu. Obecnie inwestor poszukuje m.in. głównego menadżera, dyrektora sprzedaży, inżyniera struktur, pracowników laboratorium, elektroników, w tym inżyniera elektronika, elektryków, inżynierów mechaników, mechaników, inżynierów ds. jakości, kontrolera jakości, inspektorów produkcji, kontrolera dokumentów technicznych i agentów zajmujących się zakupami poszczególnych tworzyw (metali, tworzyw sztucznych i opakowań oraz maszyn, urządzeń i elementów elektronicznych). Osoby zainteresowane mogą wysyłać aplikacje na adres wxx@hbled.com.cn.

Koncern Hongbo to znany w świecie producent półprzewodników światła, oświetlenia miejskiego, oświetlenia LED wysokiej mocy. Hongbo Opto-Electronics Technology prowadzi działalność m.in. w zakresie przemysłu poligraficznego i czystej energii. Zatrudnia ponad 8 tys. pracowników, jest notowany na chińskiej giełdzie.

źródło: gazeta.pl, WNP

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów