Dział konwertingu taśm firmy Semicon zainstalował laserowy ploter tnący

| Gospodarka Artykuły

Dział konwertingu taśm i rzepów przemysłowych firmy Semicon wzbogacił się o nowe urządzenie - laserowy ploter tnący o powierzchni pracy 1330 x 830 mm. Maszyna pozwala na wycinane wykrojów z trudnych materiałów, m.in. pianek (np. Poron, Rogers Corporation), błon klejowych, cienkich taśm VHB (od 3 mm), akrylu wylewanego oraz sklejki. Jest wyposażona w stół roboczy o wymiarach 1330 x 830 mm. Dzięki wykorzystaniu technologii laserowej oraz specjalistycznego oprogramowania komputerowego cięcie nie wymaga wcześniejszego tworzenia form wykrojów, co znacząco przyspiesza proces produkcji.

Dział konwertingu taśm firmy Semicon zainstalował laserowy ploter tnący

Semicon - laserowy ploter tnącyDotychczas dział konwertingu Semicona oferował cięcie taśm z logroli na wyspecjalizowanej obrabiarce, która jest w stanie zapewnić równe, precyzyjne cięcie i dokładny pomiar szerokości odcinanej rolki, oraz wykroje die-cut/kiss-cut, m.in. z linerem lub bez linera, z fingerliftem, w arkuszach, rolkach i pojedynczo.

Firma jest oficjalnym partnerem-konwerterem 3M. W asortymencie ma bardzo szerokie spektrum taśm i rzepów tej amerykańskiej marki. W spółce Semicon obróbce poddawane są m.in.: taśmy przemysłowe z klejem lub bez, taśmy PVC, poliester, epoksyd, materiały wzmacniane włóknem szklanym, folie miedziane i aluminiowe, taśmy poliimidowe, taśmy piankowe, błony klejowe, taśmy dwustronnie klejące VHB oraz rzepy przemysłowe 3M.

źródło: Semicon