Semicon nagrodzony złotym medalem za moduł laserowy

| Gospodarka Artykuły

Podczas XVII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi "Las-Expo" w Kielcach firma Semicon Sp. z o.o. otrzymała złoty medal za czerwony laser liniowy ML-87PGL-635-15. Komisja doceniła między innymi wbudowany zasilacz, klasę bezpieczeństwa niewymagającą użycia dodatkowych zabezpieczeń przy pracy z laserem, a także innowacyjny pierścień chroniący przed przypadkowym zerknięciem w wiązkę. Uwagę komisji zwróciła także aluminiowa hermetyczna obudowa.

Semicon nagrodzony złotym medalem za moduł laserowy

Za wielki atut uznano również to, że lasery ML-87PGL oraz wszystkie inne urządzenia projektowane i montowane przez firmę Semicon są produktami polskimi.

Dział optoelektroniki spółki Semicon produkcją modułów laserowych zajmuje się od 1997 roku. Zapewnia także serwis pogwarancyjny urządzeń. Oferowane moduły laserowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja cięcia czy pozycjonowania elementów. Z uwagi na solidne obudowy, szeroki zakres napięć, który może zostać dostosowany do potrzeb konkretnej aplikacji, oraz dedykowane uchwyty, lasery Semicon sprawdzają się w trudnych przemysłowych warunkach: tartakach, zakładach kamieniarskich, a także w aplikacjach militarnych i medycznych, czy też w branży odzieżowej.

Zobacz również