Seoul Semiconductor rozpoczyna produkcję LED typu filament

Seoul Semiconductor rozpoczął produkcję diod o nazwie Filament LED. Mają one postać cienkiego pręcika (38 lub 50 mm), którego podłużna budowa pozwala na dookólny rozsył światła. Pojedynczy pasek emituje od 105 do około 210 lumenów, przy temperaturze barwowej CCT równej 2700K i CRI minimum 80. Ma moc zbliżoną do 1 W i jest zasilany napięciem około 68 lub 85 V. Elementy te są przeznaczone do rozwiązań dekoracyjnych i innych, gdzie dostarczanie światła ma także wymiar estetyczny - w restauracjach, kawiarniach, hotelach, poczekalniach, salonach.

Posłuchaj
00:00

LED-y typu filament są doskonałą alternatywą dla wysłużonych już żarówek wolframowych. Ogólnoświatowy rynek żarówek LED szacowany jest na 7 mld sztuk rocznie, z czego 2,5 mld to żarówki do różnego typu rozwiązań dekoracyjnych.

Powiązane treści
Seoul Semiconductor oskarżył Mousera o naruszenie patentów
Ekspansja oświetlenia specjalistycznego LED w przemyśle
Czas na oświetlenie LED
Pierwszy komercyjny sukces grafenu - energooszczędna żarówka
Z rynku znikną lampy halogenowe
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PCB
Recykling PCB już za chwilę
Pomiary
Danisense uruchamia portal do kalibracji przetworników prądowych – niezależnie od marki i z certyfikatem ISO 17025
Optoelektronika
MIT rozwija przełomowe ultracienkie materiały do technologii noktowizyjnych
Aktualności
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Aktualności
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
PCB
Siemens przejmuje DownStream Technologies
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Magazyn
Kwiecień 2025
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów