wersja mobilna
Online: 655 Piątek, 2018.03.23

Biznes

Seoul Semiconductor oskarżył Mousera o naruszenie patentów

środa, 12 kwietnia 2017 10:35

Firma Seoul Semiconductor złożyła 31 marca w Sądzie Rejonowym w Düsseldorfie w Niemczech pozew przeciwko spółce Mouser Electronics w sprawie naruszenia praw patentowych dotyczących diod LED. Pozew dotyczy LED-ów dużej mocy pochodzących od różnych producentów, w tym firmy Everlight Electronics. Seoul Semiconductor domaga się zakazu produkcji, odszkodowania oraz wycofania z obrotu i zniszczenia przedmiotowych produktów.

Opatentowana technologia, której dotyczy pozew, służy efektywnemu wydobywaniu światła z wewnętrznej struktury półprzewodnikowej dzięki odpowiedniej obróbce powierzchni czipów LED. Technologia ta jest szeroko stosowana w diodach LED wysokiej mocy, stosowanych m.in. w oświetleniu samochodowym, w latarkach w telefonach komórkowych czy urządzeniach UV LED.

Według firmy badawczej IHS, wskaźnik wykorzystania diod LED w samochodowych lampach drogowych wzrośnie z 16,4% obecnie do 32,3% w 2021 roku. Diody LED dużej mocy są używane zarówno w głównych reflektorach, jak i modułach do jazdy dziennej. LED-y wysokiej mocy stosowane są też w latarkach telefonów komórkowych, a ponieważ marża przy sprzedaży diod do latarek jest wyższa niż w przypadku diod do podświetlania ekranów, rynek diod latarkowych rośnie mimo ogólnego spowolnienia wzrostu sprzedaży diod w całym sektorze IT.

Ponadto technologia LED dużej mocy jest szeroko stosowana w produktach oświetleniowych przeznaczonych do użytku zewnętrznego oraz w obiektach handlowych i przemysłowych. Ma ona również zastosowanie do produkcji diod LED UV, które służą do sterylizacji i oczyszczania oraz do wykonywania zabiegów medycznych. Oczekuje się, że rynek urządzeń z ultrafioletowymi diodami LED wzrośnie do wartości 800 mln dolarów w 2020 r.

Firma Seoul Semiconductor zamierza aktywnie walczyć z naruszeniami swoich praw patentowych. Zidentyfikowała już kolejne naruszenia patentów związanych z diodami mocy i rozważa możliwość złożenia następnych pozwów sądowych.

źródło: Seoul Semiconductor Europe (pl)

 


World News 24h

piątek, 23 marca 2018 07:54

Synopsys, Inc. announced it has acquired Silicon and Beyond Private Limited, a provider of high-speed SerDes technology used in data intensive applications such as machine learning, cloud computing, and networking. This acquisition demonstrates Synopsys’ continued focus on next-generation SerDes solutions, addressing the need for greater amounts of reliable data transfer between chips, backplane, and extended range optical interconnects.

więcej na: news.synopsys.com