wersja mobilna
Online: 321 Poniedziałek, 2018.06.18

Biznes

Seoul Semiconductor oskarżył Mousera o naruszenie patentów

środa, 12 kwietnia 2017 10:35

Firma Seoul Semiconductor złożyła 31 marca w Sądzie Rejonowym w Düsseldorfie w Niemczech pozew przeciwko spółce Mouser Electronics w sprawie naruszenia praw patentowych dotyczących diod LED. Pozew dotyczy LED-ów dużej mocy pochodzących od różnych producentów, w tym firmy Everlight Electronics. Seoul Semiconductor domaga się zakazu produkcji, odszkodowania oraz wycofania z obrotu i zniszczenia przedmiotowych produktów.

Opatentowana technologia, której dotyczy pozew, służy efektywnemu wydobywaniu światła z wewnętrznej struktury półprzewodnikowej dzięki odpowiedniej obróbce powierzchni czipów LED. Technologia ta jest szeroko stosowana w diodach LED wysokiej mocy, stosowanych m.in. w oświetleniu samochodowym, w latarkach w telefonach komórkowych czy urządzeniach UV LED.

Według firmy badawczej IHS, wskaźnik wykorzystania diod LED w samochodowych lampach drogowych wzrośnie z 16,4% obecnie do 32,3% w 2021 roku. Diody LED dużej mocy są używane zarówno w głównych reflektorach, jak i modułach do jazdy dziennej. LED-y wysokiej mocy stosowane są też w latarkach telefonów komórkowych, a ponieważ marża przy sprzedaży diod do latarek jest wyższa niż w przypadku diod do podświetlania ekranów, rynek diod latarkowych rośnie mimo ogólnego spowolnienia wzrostu sprzedaży diod w całym sektorze IT.

Ponadto technologia LED dużej mocy jest szeroko stosowana w produktach oświetleniowych przeznaczonych do użytku zewnętrznego oraz w obiektach handlowych i przemysłowych. Ma ona również zastosowanie do produkcji diod LED UV, które służą do sterylizacji i oczyszczania oraz do wykonywania zabiegów medycznych. Oczekuje się, że rynek urządzeń z ultrafioletowymi diodami LED wzrośnie do wartości 800 mln dolarów w 2020 r.

Firma Seoul Semiconductor zamierza aktywnie walczyć z naruszeniami swoich praw patentowych. Zidentyfikowała już kolejne naruszenia patentów związanych z diodami mocy i rozważa możliwość złożenia następnych pozwów sądowych.

źródło: Seoul Semiconductor Europe (pl)

 

World News 24h

poniedziałek, 18 czerwca 2018 14:02

Foxconn Technology Group has purchased a downtown Milwaukee building to house its North American headquarters as it prepares to build a mammoth manufacturing complex 30 miles to the south. Foxconn purchased the seven-story building from Northwestern Mutual, which ceremonially turned over the keys to the Taiwanese company Friday. Foxconn executive Louis Woo says about 500 people will work at the headquarters. It will also house what Foxconn says is an innovation center to help startups and entrepreneurs develop applications for the display technology the company is creating. The electronics giant is building a manufacturing plant in neighboring Racine County to make liquid crystal display panels for commercial and consumer uses, including televisions.

więcej na: apnews.com