wersja mobilna
Online: 338 Niedziela, 2018.03.18

Biznes

Najwięksi producenci notebooków notują spadki sprzedaży

poniedziałek, 18 września 2017 12:48

Pięć największych globalnych firm dostarczających notebooki odnotowało w sierpniu spadek sprzedaży swoich produktów, licząc w skali roku. W sektorze notebooków konsumenckich nadal brakuje innowacji mogących pobudzić popyt. Cały rynek notebooków może mieć trudności z dalszym rozwojem, opierając się jedynie na wynikach z obszaru przedsiębiorstw i klientów biznesowych.

Firma Hewlett-Packard, która w ciągu 12 miesięcy przed sierpniem wykazywała silną pozycję, osiągnęła w sierpniu zaledwie jednocyfrowy wzrost procentowy dostaw w skali rocznej. Lenovo powróciło do drugie miejsce w rankingu, ale jego dostawy w ciągu roku spadły o ponad 10%.

Dell osiągnął w sierpniu roczny wzrost dzięki stabilnemu zapotrzebowaniu z sektora przedsiębiorstw. Asustek i Acer sprzedały w sierpniu o ponad 30% więcej w skali miesiąca, ale Asustek miał mniejsze dostawy niż w sierpniu 2016 roku.

Wśród 5 największych firm typu ODM najwyższy roczny wzrost w sierpniu osiągnął Compal Electronics, głównie dzięki zamówieniom firm Lenovo i Acer. Roczne wzrosty dostaw odnotowały też firmy Quanta i Pegatron.

Wistron w sierpniu odnotował spadek z uwagi na cięcia w swoim biznesie notebooków i dążenie do osiągania zysków z produktów spoza sektora komputerowego. Spadek przychodów ze sprzedaży dotknął również firmę Inventec, ponieważ zamówienia firmy HP zostały stopniowo przejęte przez konkurentów.

źródło: DigiTimes

 


World News 24h

sobota, 17 marca 2018 19:59

The former chairman of Qualcomm is trying to buyout the company just days after President Donald Trump signed an executive order blocking a plan to acquire the company by chip rival Broadcom on the grounds of national security. Paul Jacobs, whose father founded the $89 billion chip company in 1985, informed board members about his plan to buy the company, according to the Financial Times. Jacobs has reached out to several global investors about supporting his bid, including SoftBank, according to the report. SoftBank, a Japanese holding company, has major stakes in several Silicon Valley companies including Uber, WeWork, SoFi, and Slack, thanks to its $100 billion mega fund specifically for investing in the industry.

więcej na: www.businessinsider.com