Najwięksi producenci notebooków notują spadki sprzedaży

| Gospodarka Artykuły

Pięć największych globalnych firm dostarczających notebooki odnotowało w sierpniu spadek sprzedaży swoich produktów, licząc w skali roku. W sektorze notebooków konsumenckich nadal brakuje innowacji mogących pobudzić popyt. Cały rynek notebooków może mieć trudności z dalszym rozwojem, opierając się jedynie na wynikach z obszaru przedsiębiorstw i klientów biznesowych.

Najwięksi producenci notebooków notują spadki sprzedaży

Firma Hewlett-Packard, która w ciągu 12 miesięcy przed sierpniem wykazywała silną pozycję, osiągnęła w sierpniu zaledwie jednocyfrowy wzrost procentowy dostaw w skali rocznej. Lenovo powróciło do drugie miejsce w rankingu, ale jego dostawy w ciągu roku spadły o ponad 10%.

Dell osiągnął w sierpniu roczny wzrost dzięki stabilnemu zapotrzebowaniu z sektora przedsiębiorstw. Asustek i Acer sprzedały w sierpniu o ponad 30% więcej w skali miesiąca, ale Asustek miał mniejsze dostawy niż w sierpniu 2016 roku.

Wśród 5 największych firm typu ODM najwyższy roczny wzrost w sierpniu osiągnął Compal Electronics, głównie dzięki zamówieniom firm Lenovo i Acer. Roczne wzrosty dostaw odnotowały też firmy Quanta i Pegatron.

Wistron w sierpniu odnotował spadek z uwagi na cięcia w swoim biznesie notebooków i dążenie do osiągania zysków z produktów spoza sektora komputerowego. Spadek przychodów ze sprzedaży dotknął również firmę Inventec, ponieważ zamówienia firmy HP zostały stopniowo przejęte przez konkurentów.

źródło: DigiTimes