wersja mobilna
Online: 510 Poniedziałek, 2018.03.19

Biznes

Toshiba spodziewa się straty w wysokości prawie 1 mld dolarów

środa, 25 października 2017 10:15

Japoński konglomerat Toshiba Corporation poinformował w poniedziałek, że w bieżącym roku fiskalnym spodziewa się przesunięcia wyników firmy w kierunku straty netto o wartości prawie 1 mld dolarów, po uwzględnieniu podatków związanych ze sprzedażą jednostki chipowej. Toshiba, która w kwietniu wyodrębniała dział chipowy jako wstęp do jego sprzedaży, powiedziała, że wyliczeń dokonano w oparciu o aktywa i zobowiązania przedsiębiorstwa w chwili podziału.

Najnowsze prognozy nie obejmują zysków, których firma spodziewa się dzięki transakcji sprzedaży wartej 2 bilionów jenów (17,6 miliarda dolarów), ponieważ umowa nie została jeszcze zatwierdzona.

Toshiba mówi, że ​​ze względu na skutki podatkowe, w kończącym się w marcu roku fiskalnym spodziewa się straty w wysokości 110 miliardów jenów (970 mln dolarów), zamiast przewidywanego wcześniej zysku na poziomie 230 miliardów jenów. Roczne przychody i inne prognozy zysku firma utrzymuje bez zmian.

Toshiba, poszukując funduszy na pokrycie zobowiązań wynikających z bankructwa amerykańskiego oddziału Westinghouse, zgodziła się w zeszłym miesiącu sprzedać chipową jednostkę - drugiego na świecie pod względem wielkości producenta pamięci NAND flash - grupie prowadzonej przez Bain Capital.

źródło: Reuters

 


World News 24h

poniedziałek, 19 marca 2018 15:59

The nation’s leading contract notebook computer manufacturers should see shipments regain growth momentum this month, after shipments softened last month due to weak orders from some major PC vendors and the effect of the Lunar New Year holiday, Morgan Stanley said last week. However, this quarter’s total notebook shipments from the five major original design manufacturers might still fare worse than expected.

więcej na: www.taipeitimes.com