Toshiba spodziewa się straty w wysokości prawie 1 mld dolarów

| Gospodarka Artykuły

Japoński konglomerat Toshiba Corporation poinformował w poniedziałek, że w bieżącym roku fiskalnym spodziewa się przesunięcia wyników firmy w kierunku straty netto o wartości prawie 1 mld dolarów, po uwzględnieniu podatków związanych ze sprzedażą jednostki chipowej. Toshiba, która w kwietniu wyodrębniała dział chipowy jako wstęp do jego sprzedaży, powiedziała, że wyliczeń dokonano w oparciu o aktywa i zobowiązania przedsiębiorstwa w chwili podziału.

Toshiba spodziewa się straty w wysokości prawie 1 mld dolarów

Najnowsze prognozy nie obejmują zysków, których firma spodziewa się dzięki transakcji sprzedaży wartej 2 bilionów jenów (17,6 miliarda dolarów), ponieważ umowa nie została jeszcze zatwierdzona.

Toshiba mówi, że ​​ze względu na skutki podatkowe, w kończącym się w marcu roku fiskalnym spodziewa się straty w wysokości 110 miliardów jenów (970 mln dolarów), zamiast przewidywanego wcześniej zysku na poziomie 230 miliardów jenów. Roczne przychody i inne prognozy zysku firma utrzymuje bez zmian.

Toshiba, poszukując funduszy na pokrycie zobowiązań wynikających z bankructwa amerykańskiego oddziału Westinghouse, zgodziła się w zeszłym miesiącu sprzedać chipową jednostkę - drugiego na świecie pod względem wielkości producenta pamięci NAND flash - grupie prowadzonej przez Bain Capital.

źródło: Reuters