wersja mobilna
Online: 392 Poniedziałek, 2018.06.25

Biznes

Toshiba spodziewa się straty w wysokości prawie 1 mld dolarów

środa, 25 października 2017 10:15

Japoński konglomerat Toshiba Corporation poinformował w poniedziałek, że w bieżącym roku fiskalnym spodziewa się przesunięcia wyników firmy w kierunku straty netto o wartości prawie 1 mld dolarów, po uwzględnieniu podatków związanych ze sprzedażą jednostki chipowej. Toshiba, która w kwietniu wyodrębniała dział chipowy jako wstęp do jego sprzedaży, powiedziała, że wyliczeń dokonano w oparciu o aktywa i zobowiązania przedsiębiorstwa w chwili podziału.

Najnowsze prognozy nie obejmują zysków, których firma spodziewa się dzięki transakcji sprzedaży wartej 2 bilionów jenów (17,6 miliarda dolarów), ponieważ umowa nie została jeszcze zatwierdzona.

Toshiba mówi, że ​​ze względu na skutki podatkowe, w kończącym się w marcu roku fiskalnym spodziewa się straty w wysokości 110 miliardów jenów (970 mln dolarów), zamiast przewidywanego wcześniej zysku na poziomie 230 miliardów jenów. Roczne przychody i inne prognozy zysku firma utrzymuje bez zmian.

Toshiba, poszukując funduszy na pokrycie zobowiązań wynikających z bankructwa amerykańskiego oddziału Westinghouse, zgodziła się w zeszłym miesiącu sprzedać chipową jednostkę - drugiego na świecie pod względem wielkości producenta pamięci NAND flash - grupie prowadzonej przez Bain Capital.

źródło: Reuters

 

World News 24h

poniedziałek, 25 czerwca 2018 14:00

Japan’s Toshiba Corp said the U.S. Securities and Exchange Commission had completed an investigation of its past accounting practices without fining the company. “We understand that all SEC investigations regarding our accounting have been completed,” a spokesman told Reuters, adding that there was no penalty or censure. A phone call to the SEC was connected to an answering machine after business hours in the United States, and an email asking for comment did not receive an immediate reply. Toshiba’s 2015 accounting scandal uncovered widespread accounting errors at the laptops-to-nuclear conglomerate going back to around 2008.

więcej na: www.reuters.com