Toshiba nie sprzedała swojej jednostki chipowej w założonym terminie

| Gospodarka Artykuły

Toshibie nie udało się podpisać kontraktu dotyczącego sprzedaży chipowego biznesu w zakładanym terminie, czyli do dzisiaj. Budzi to wątpliwości co do możliwości zamknięcia przez firmę luki budżetowej oraz utrzymania globalnej konkurencyjności. Japoński konglomerat stwierdził w oświadczeniu, że mimo prób do tej pory nie doszedł do porozumienia, i że nadal rozmawia z trzema rywalami - konsorcjum prowadzonym przez Western Digital i grupami prowadzonymi przez Bain Capital oraz tajwański Foxconn.

Toshiba nie sprzedała swojej jednostki chipowej w założonym terminie

Sprzedaż drugiego na świecie producenta chipów NAND - o wartości od 17 do 18 miliardów dolarów - stała się kontrowersyjną bitwą, naznaczoną mnóstwem modyfikowanych ofert, zmieniających się sojuszy wśród grup licytujących oraz zagrożeniem w postaci kroków prawnych ze strony partnera joint venture - firmy Western Digital.

Pod presją wierzyciela Toshiba dążyła do podpisania umowy przed końcem bieżącego miesiąca, o czym mówiły zaznajomione ze sprawą źródła, ponieważ każde opóźnienie utrudni uzyskanie jej akceptacji przez urzędy regulacyjne przed zamknięciem finansów w marcu przyszłego roku. Ponadto, co ważniejsze, opóźnienia mogą sprawić, że rynkową rywalizację w zakresie chipów NAND zdecydowanie wygra Samsung, wykorzystując obecne szczytowe zapotrzebowanie na półprzewodniki i zaawansowane układy 3D.

źródło: Reuters