wersja mobilna
Online: 541 Sobota, 2018.03.17

Biznes

Toshiba nie sprzedała swojej jednostki chipowej w założonym terminie

czwartek, 31 sierpnia 2017 11:29

Toshibie nie udało się podpisać kontraktu dotyczącego sprzedaży chipowego biznesu w zakładanym terminie, czyli do dzisiaj. Budzi to wątpliwości co do możliwości zamknięcia przez firmę luki budżetowej oraz utrzymania globalnej konkurencyjności. Japoński konglomerat stwierdził w oświadczeniu, że mimo prób do tej pory nie doszedł do porozumienia, i że nadal rozmawia z trzema rywalami - konsorcjum prowadzonym przez Western Digital i grupami prowadzonymi przez Bain Capital oraz tajwański Foxconn.

Sprzedaż drugiego na świecie producenta chipów NAND - o wartości od 17 do 18 miliardów dolarów - stała się kontrowersyjną bitwą, naznaczoną mnóstwem modyfikowanych ofert, zmieniających się sojuszy wśród grup licytujących oraz zagrożeniem w postaci kroków prawnych ze strony partnera joint venture - firmy Western Digital.

Pod presją wierzyciela Toshiba dążyła do podpisania umowy przed końcem bieżącego miesiąca, o czym mówiły zaznajomione ze sprawą źródła, ponieważ każde opóźnienie utrudni uzyskanie jej akceptacji przez urzędy regulacyjne przed zamknięciem finansów w marcu przyszłego roku. Ponadto, co ważniejsze, opóźnienia mogą sprawić, że rynkową rywalizację w zakresie chipów NAND zdecydowanie wygra Samsung, wykorzystując obecne szczytowe zapotrzebowanie na półprzewodniki i zaawansowane układy 3D.

źródło: Reuters

 


World News 24h

sobota, 17 marca 2018 19:59

The former chairman of Qualcomm is trying to buyout the company just days after President Donald Trump signed an executive order blocking a plan to acquire the company by chip rival Broadcom on the grounds of national security. Paul Jacobs, whose father founded the $89 billion chip company in 1985, informed board members about his plan to buy the company, according to the Financial Times. Jacobs has reached out to several global investors about supporting his bid, including SoftBank, according to the report. SoftBank, a Japanese holding company, has major stakes in several Silicon Valley companies including Uber, WeWork, SoFi, and Slack, thanks to its $100 billion mega fund specifically for investing in the industry.

więcej na: www.businessinsider.com