Toshiba chce za pamięciową jednostkę prawie 9 mld dolarów

| Gospodarka Artykuły

Toshiba chce pozyskać co najmniej 1 bilion jenów, czyli 8,8 mld dolarów, sprzedając większość udziałów w swoim biznesie układów pamięci flash. Przeżywający problemy finansowe koncern został zmuszony do porzucenia wstępnego planu sprzedaży jedynie blisko 20% udziałów. Firma poinformowała w ubiegłym tygodniu, że jest teraz gotowa sprzedać pakiet większościowy lub nawet całość swojego biznesu chipów, który jest obecnie drugim największym na świecie producentem układów NAND po spółce Samsung Electronics.

Toshiba chce za pamięciową jednostkę prawie 9 mld dolarów

Toshiba nie zdecydowała się na określenie wielkości udziałów przeznaczonych do sprzedaży, woląc skoncentrować się na oczekiwanej kwocie, myśląc jednocześnie o ewentualnym zachowaniu takiej części udziałów, która dałaby jeszcze pewną kontrolę nad firmą.

Gotowość do sprzedaży większej części jednostki świadczy o głębokości kryzysu finansowego Toshiby. Firma twierdzi, że sprzedaż jest najlepszym i jedynym sposobem pozyskania wymaganej dużej ilości środków i wymazania obaw dotyczących ryzyka kredytowego. Według źródeł sprzedaż pamięciowego biznesu powinna być zrealizowana do końca marca następnego roku.

źródło: Reuters