wersja mobilna
Online: 440 Sobota, 2018.03.24

Biznes

Pamięci DDR5 będą w 2018 roku dwukrotnie szybsze niż generacja DDR4

wtorek, 04 kwietnia 2017 10:24

Być może właśnie uaktualniłeś komputer do standardu pamięci DDR4 lub nadal korzystasz z DDR3, ale nic nie trwa wiecznie. JEDEC - organizacja odpowiedzialna za definiowanie nowych standardów pamięci komputerowych - twierdzi, że w czerwcu bieżącego roku zademonstrowana zostanie nowa generacja pamięci - DDR5, a standard będzie ostatecznie ustanowiony w roku 2018. DDR5 obiecuje podwójną przepustowość w stosunku do DDR4, a JEDEC twierdzi, że generacja ta będzie również bardziej energooszczędna, choć nie podaje żadnych konkretów.

Podobnie jak w przypadku DDR4, minie jeszcze kilka lat nim ktokolwiek z nas użyje RAM-u DDR5 w swoim systemie. To częściowo dlatego, że kontrolery pamięci w procesorach i układach SOC muszą być zaktualizowane, by obsłużyć DDR5, a projektowanie tych chipów zwykle trwa od dwóch do trzech lat, od początku do finalnego produktu. Pamięć RAM DDR4 została ostatecznie opracowana w 2012 r., ale nie weszła do użytku powszechnego do roku 2015 r.

DDR5 nie ma żadnego związku z GDDR5, znaną od dekady, standardową pamięcią wykorzystywaną w kartach graficznych i konsolach do gier.

źródło: Ars Technica

 


World News 24h

sobota, 24 marca 2018 16:05

Tesla claims it has not been paid for more than a third of the electricity its batteries have generated in South Australia because they are providing it too fast to be counted. The Tesla batteries have been providing back-up energy when generators fail or fall short. The energy market operator breaks down response time into six seconds, one minute and five minutes for power to be provided into the grid. But batteries can take less than 200 milliseconds to provide energy back into the grid, so any power sent between 200 milliseconds and six seconds is too fast to register.

więcej na: www.smh.com.au