wersja mobilna
Online: 461 Sobota, 2017.11.25

Biznes

Pamięci DDR5 będą w 2018 roku dwukrotnie szybsze niż generacja DDR4

wtorek, 04 kwietnia 2017 10:24

Być może właśnie uaktualniłeś komputer do standardu pamięci DDR4 lub nadal korzystasz z DDR3, ale nic nie trwa wiecznie. JEDEC - organizacja odpowiedzialna za definiowanie nowych standardów pamięci komputerowych - twierdzi, że w czerwcu bieżącego roku zademonstrowana zostanie nowa generacja pamięci - DDR5, a standard będzie ostatecznie ustanowiony w roku 2018. DDR5 obiecuje podwójną przepustowość w stosunku do DDR4, a JEDEC twierdzi, że generacja ta będzie również bardziej energooszczędna, choć nie podaje żadnych konkretów.

Podobnie jak w przypadku DDR4, minie jeszcze kilka lat nim ktokolwiek z nas użyje RAM-u DDR5 w swoim systemie. To częściowo dlatego, że kontrolery pamięci w procesorach i układach SOC muszą być zaktualizowane, by obsłużyć DDR5, a projektowanie tych chipów zwykle trwa od dwóch do trzech lat, od początku do finalnego produktu. Pamięć RAM DDR4 została ostatecznie opracowana w 2012 r., ale nie weszła do użytku powszechnego do roku 2015 r.

DDR5 nie ma żadnego związku z GDDR5, znaną od dekady, standardową pamięcią wykorzystywaną w kartach graficznych i konsolach do gier.

źródło: Ars Technica

 

World News 24h

sobota, 25 listopada 2017 08:01

ChipMOS Technologies is expected to secure backend orders for 3D NAND flash chips developed by Yangtze River Storage Technology, according to market observers. YMTC, majority owned by Tsinghua Unigroup, has reportedly developed 32-layer 3D NAND flash chips in-house marking a new milestone and major technological breakthrough in China's memory-chip industry. Volume production of China's first homegrown memory chips is slated to kick off as early as the second or third quarter of 2018. ChipMOS Shanghai has already grabbed backend orders for NOR flash memory from Wuhan Xinxin Semiconductor Manufacturing, a wholly-owned subsidiary of YMTC, previous reports quoted industry sources as saying.

więcej na: www.digitimes.com