wersja mobilna
Online: 581 Piątek, 2018.06.22

Biznes

Oferty za chipowy biznes Toshiby sięgają 3,6 mld dolarów

piątek, 10 lutego 2017 13:14

Jak informuje Reuters, osoba bezpośrednio zaangażowana w transakcję Toshiby twierdzi, że firma otrzymuje propozycje przejęcia 19,9% udziałów w jej pamięciowym biznesie, które obejmują wartości od 200 do nawet 400 mld jenów, czyli od 1,8 do 3,6 mld dolarów. Japoński koncern chce na transakcji zarobić 300 mld jenów - przekazuje informator, ale ponieważ nie został upoważniony do rozmowy z mediami, nie chce się ujawniać. Sprzedaż za wymienioną kwotę pomogłoby Toshibie zrównoważyć wielomiliardowe koszty inwestycji w amerykańską energetykę jądrową.

Do starających się o chipową jednostkę japońskiej firmy należą rywale Hynix i Micron, specjalista od przechowywania danych Western Digital oraz inwestorzy z branży finansowej, tacy jak Bain Capital. Toshiba faworyzuje oferty od funduszy inwestycyjnych, ponieważ z nimi może zawrzeć umowę szybciej niż z przedsiębiorstwami przemysłowymi, które muszą uzyskiwać zgody urzędów regulacyjnych.

Zarząd Toshiby zapewnia, że firma, wybierając oferenta, weźmie pod uwagę nie tylko cenę ofertową, ale również inne warunki. Rzecznik koncernu poinformował, że firma nie będzie wypowiadać się na temat specyfiki procesu sprzedaży.

Najnowsze wyniki Toshiby mają być opublikowane 14 lutego. Firma zamierza wówczas ujawnić wydatki na atomowy biznes. Reuters donosi, że może być to aż 700 miliardów jenów.

źródło: Reuters

 

World News 24h

piątek, 22 czerwca 2018 07:59

Intel Corporation announced the resignation of Brian Krzanich as CEO and a member of the board of directors. The board has named Chief Financial Officer Robert Swan interim chief executive officer, effective immediately. Intel was recently informed that Mr. Krzanich had a past consensual relationship with an Intel employee. An ongoing investigation by internal and external counsel has confirmed a violation of Intel’s non-fraternization policy, which applies to all managers. Given the expectation that all employees will respect Intel’s values and adhere to the company’s code of conduct, the board has accepted Mr. Krzanich’s resignation.

więcej na: newsroom.intel.com